Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Agropolitika
Dėl žiauraus elgesio teisiami gyvūnų savininkai turėtų sumokėti globėjų išlaidas
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vilnius. Vyriausybė pritarė, kad dėl nepriežiūros ar žiauraus elgesio atimtų gyvūnų šeimininkai turėtų apmokėti globėjų, kurie rūpinasi tokiais gyvūnais vykstant teismams, patirtas išlaidas.

Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisomis siūloma, kad, vykstant teismams dėl žiauraus elgesio su gyvūnais, jų priežiūros išlaidas laikiniems globėjams kompensuotų savivaldybės iš joms tam tikslui skirtų biudžeto lėšų. Vėliau jos regreso tvarka būtų susigrąžinamos iš gyvūno savininko. Papildomos lėšos savivaldybėms galėtų būti skiriamos nuo 2023 metų.

Dėl žiauraus elgesio kasmet konfiskuojamos dešimtys gyvūnų, daugiausia – šunų ir kačių. 2021 m. laikinai gyvūnų globėjams perduoti 488 šunys ir 47 katės. Po teismų sprendimų konfiskuoti 169 šunys ir 3 katės. Iš jų 44 atimti dėl žiauraus elgesio.

Bioversija 22 08 31

Globos tenka ieškoti ir kitiems gyvūnams. Gegužės pradžioje iš Kalvarijų savivaldybės ūkininko konfiskuota 15 bulių.

Šiuo metu visa finansinė našta tenka gyvūnus priglobusioms organizacijoms. Didžiajai daliai konfiskuotų gyvūnų prireikia veterinarų paslaugų, o sąskaitos už jų gydymą ir laikymą apmokamos tik iš savanorių lėšų.

Kol įsiteisėja Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) nutarimas administracinėje byloje arba teismo nutartis, gyvūnai perduodami laikinai globai VMVT registruotiems gyvūnų globėjams, įsiteisėjus globa tampa nuolatine. Dažniausiai gyvūnais ir toliau rūpinasi tie patys globėjai, kurie tai darė laikinai.

Trečiadienį Vyriausybei pritarus tokiam pataisų projektui su siūlymu jį dar patobulinti, toliau jis bus teikiamas svarstyti Seimui.

Parengta: pagal ŽŪM, BNS inf.
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos