Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Agropolitika
Dėl nušalusių vaismedžių žada kompensacijas

Vilnius. Didelių sodininkystės ūkių dėl šalnų pastaruoju metu patirti nuostoliai gali būti kompensuoti, žada žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.   

„Iš tiesų situacija neeilinė. (...) Savivaldybių žemės ūkio skyrius įpareigojome, kad jie fiksuotų jau dabar nuostolius, nes ten trumpas laikotarpis, kada reikia užfiksuoti žiede tą šalnos padarytą nuostolį ir vėlgi, ieškosime galimybių kompensuoti nuostolius ir mūsų sodininkams“, – ketvirtadienį Seime per Vyriausybės valandą pareiškė ministras.

„Situaciją stebime ir stengiamės kuo galime, tuo padėti, ir kaip galima operatyviau“, –  pridūrė G. Surplys.   

Bioversija 22 02 02

Liberalas Juozas Baublys klausė, ar ministras nuo šalnų nukentėjusiems žemdirbiams ketina „palengvinti išgyvenimą“.

„Šalnos, užsitęsusi pavasarinė sausra atskiruose regionuose pridarė milžiniškus nuostolius daržininkams, sodininkams ir visiems ūkininkams, padarydama tikrai sunkiai pakeliamus nuostolius. Taip pat užkirsdama kelią įvykdyti tam tikrus prisiimtus įsipareigojimus, laikytis nustatytų taisyklių“, – kalbėjo J. Baublys.

Ministras informavo jau susitikęs su sodininkų atstovais ir su jais aptarė situaciją sodininkystėje.

„Iš tiesų eisime panašiu keliu – pirmiausia draudimas. Bet turime padirbėti dar su draudikais, kad tas draudimas būtų realus, o ne toks, kad tu moki įmokas, bet negauni žalos atveju jokios kompensacijos. Taip pat dirbsime su sankcijomis, kad tie sodininkai, kurie dėl šalnos nepasieks ekonominių rodiklių, jie nebūtų baudžiami“, – tikino ministras.  

Jis pranešė, kad Vyriausybė jau numatė 8,5 mln. eurų kompensacijas dėl sausos. „Dabar mes juos skaičiuojame ir vasarą pradėsime mokėti tas kompensacijas“, – žadėjo ministras. Jis pridūrė, kad Finansų ministerijos paprašyta rasti daugiau lėšų.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos