Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Agropolitika
Deklaravimo taisyklėse – išimtys dėl žalinimo
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vilnius. Šiemet numatoma neriboti žemės ūkio gamybos pūdyme, naudojamame ekologiniu atžvilgiu svarbių vietovių (EASV) įskaitai. Naujos taisyklės turėtų būti patvirtintos iki pasėlių deklaravimo pradžios – balandžio 19 dienos.

Pareiškėjas, deklaravęs daugiau nei 15 ha ariamosios žemės, mažiausiai 5 proc. jos dalies privalo deklaruoti kaip EASV. Ja dabar gali būti ir pūdymas, kurio 1 m2 atitinka 1 m2 EASV ploto – atsisakoma nuostatos, kad iš šio pūdymo einamaisiais metais negaunama produkcijos.

EASV plotuose, kaip ir iki šiol, einamaisiais metais draudžiama naudoti augalų apsaugos produktus, tačiau žaliajam pūdymui 2022-aisiais numatyta išimtis.

Bioversija 23 04 27

Į deklaravimo taisykles taip pat įtraukiamas punktas, pagal kurį pareiškėjai turės patvirtinti, kad susipažino su pagrindinėmis lauko, daržo ir sodo augalų integruotos kenksmingųjų organizmų kontrolės gairėmis.

Siūloma leisti žaliajame pūdyme vykdyti žemės ūkio gamybą (ganyti gyvulius, šienauti žolę, nuimti derlių) einamųjų metų produkcijai gauti. Žaliajame pūdyme auginamus žemės ūkio augalus, neskirtus derliui, ne vėliau kaip iki einamųjų metų rugsėjo 1 d. reikia įterpti į dirvą.

Europos Sąjungoms šalims narėms nukrypti nuo žalinimo reikalavimų leido Europos Komisija (EK), atsižvelgdama į iššūkius, kurių kyla dėl Rusijos karo prieš Ukrainą.

Išimtys bus taikomos ribotu laikotarpiu – tiek, kiek būtina (kol kas 2022-aisiais). Metų pabaigoje visos šalys narės turės pateikti detalias ataskaitas, kokia dalis pūdymo dirbta.

Parengta: pagal ŽŪM inf.
  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos