Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Agropolitika
Deklaravimą planuojama pradėti gegužės 2 dieną Papildyta
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vilnius. Žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimo pradžia nukeliama dviem savaitėm vėliau – į gegužės 2 d., praneša Žemės ūkio ministerija.

Teigiama, kad tai padaryta dėl negauto Europos Komisijos (EK) formalaus  Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano keitimo patvirtinimo.

Vienas iš keitimų, susijęs su daugiamečių pievų ir ganyklų referencinio dydžio perskaičiavimu, nukeltas į vėlesnį derinimo etapą, todėl iki šiol nėra gautas teisiškai galiojantis EK pritarimas atnaujintam Strateginiam planui.

Bioversija 2024 07 09 m7

Ministerijos teigimu, Strateginio plano keitimas yra neformaliai suderintas su EK, visi keitimai yra integruoti į patvirtintas žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimo taisykles, todėl nuo balandžio 15 d. ūkininkai Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje galės elektroniniu būdu įbraižyti deklaruojamų laukų ribas ir pradėti pildyti paraiškas, kurias patvirtinti bus galima iškart, kai tik bus gautas oficialus EK patvirtinimas.

Ūkininkai ragina vėlinti ir pabaigą

Pranešus apie deklaravimo pradžios nukėlimą, žemdirbių atstovai sako, kad turėtų būti pavėlinta ir deklaravimo pabaiga.  

Žemės ūkio tarybos pirmininko Igno Hofmano teigimu, leisti ilgiau deklaruoti pasėlius ir naudmenas būtina, nes didžioji dauguma jų be rajonų žemės ūkio specialistų pagalbos neišsiverčia.

„Labai nedidelė dalis ūkininkų patys deklaruoja – 3 ar 5 proc.“, – BNS tvirtino I. Hofmanas.  

„Yra negerai, jeigu neprailgėja deklaravimo laikas. Kartais būna, kad ūkininkams ir vienos dienos pritrūksta“, – pridūrė jis.   
Tiek I. Hofmanas, tiek Žemės ūkio rūmų pirmininkas Arūnas Svitojus teigia, kad ministerijos bus prašoma atidėti deklaravimo pabaigą.

Anot A. Svitojaus, Lietuvos žemdirbiai ir taip vėlai pradeda teikti deklaracijas: „Mes tik pradedam deklaravimą, kitos šalys jį jau baigia“.

Pasak I. Hofmano, šiemet deklaruoti ūkininkams bus lengviau, nes yra kai kurių išimčių – paprasčiau deklaruoti gamybinius plotus,  yra palengvinimų dėl ekoschemų taikymo.

Tuo metu A. Svitojus įsitikinęs, kad deklaravimas šiemet nebus paprastesnis, palyginti su praėjusiais metais. 

Žemės ūkio ministerija BNS informavo, kad pagrindinis deklaravimo terminas turėtų baigtis birželio 21-ąją, o pavėlavusieji galės teikti paraiškas iki liepos 1 dienos, kaip ir pernai.  

Parengta: pagal ŽŪM, BNS inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas pastaruoju metu jums kelia daugiausia išbandymų?
Visos apklausos