Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Agropolitika
Baltijos šalys derasi dėl daugiamečių pievų atkūrimo

Briuselis. Baltijos šalių žemės ūkio ministrai ragina Europos Komisiją (EK) lanksčiau žiūrėti į reikalavimą atkurti daugiametes pievas. Mat jis priverstų ūkininkus riboti gamybą dideliuose plotuose, tad šie negalėtų pagaminti daugiau produkcijos.

Tai ministrai šiandien Briuselyje aptarė su žemės ūkio komisaru Januszʼu Wojciechowskiʼu (Janušu Voicechovskiu).

„Pateikėme pasiūlymą, kaip efektyviau pasiekti užsibrėžtus tikslus ir būti lankstesniems apskaičiuojant daugiametes pievas“, – Briuselyje žurnalistams teigė ministras Kęstutis Navickas. 

Bioversija m7 2024 02 22

Latvijos ministras Kasparas Gerhardas teigė, kad reikalavimai dėl daugiamečių pievų atkūrimo priverstų Baltijos šalių ūkininkus riboti produkcijos auginimą dideliuose plotuose. 

„Daugiamečių pievų priežiūros klausimas – svarbiausias Baltijos šalių ūkininkų prioritetas, norime rasti gerą sprendimą. Daugiamečių pievų atkūrimo reikalavimai, deja, privers Baltijos šalių ūkininkus riboti gamybą dideliuose plotuose. Esu tikras, kad reglamentų tikslas toks nebuvo, o esamomis geopolitikos sąlygomis tai nepriimtina“, – teigė Latvijos ministras.

Estijos ministras Urmas Krūsė taip pat tikino, kad dabartinėmis aplinkybėmis ūkininkai turėtų būti skatinami gaminti daugiau maisto. 

„Mums reikia daugiau lankstumo dėl daugiamečių pievų ateityje. (...) Tikimės, kad EK atsižvelgs į mūsų siūlymus“, – teigė jis. 

Šaltinis: BNS
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos