Basf A1 12 09 23 Basf 2023 09 08 m1
Agropolitika
Augalų savo reikmėms bus galima įsivežti mažiau

Vilnius. Siekiant apsaugoti teritoriją nuo ligų ir kenkėjų, sumažinti iš ne ES šalių leistinų įsivežti augalų ir jų produktų kiekiai, praneša Valstybinė augalininkystė tarnyba (VAT).

Keičiami į Lietuvą įvežamų ir skirtų ne pardavimui, o savo reikmėms augalų, augalinių produktų ir kitų objektų, kuriems nereikia fitosanitarinio sertifikato, kiekiai. Tokie pakeitimai padaryti atsižvelgiant į Europos Komisijos audito išvadas

„Visame pasaulyje, taip pat Europoje bei kaimyninėse valstybėse pasitaikantys augalų ligų židiniai verčia labai rimtai žiūrėti į galimas grėsmes, todėl visoje ES griežtėja reikalavimai ir vis daugiau dėmesio skiriama ligų ir kenksmingų organizmų kontrolei bei prevencijai“, – sako Valstybinės augalininkystės tarnybos direktorius Sergejus Fedotovas.

Bioversija 23 09 01 m7

Naujoje LR žemės ūkio ministro taisyklių redakcijoje nustatyta, jog savo reikmėms iš ne ES šalių galima įvežti iki 10 pakelių, bet ne daugiau kaip 10 g vienos rūšies sėklų, iš viso ne daugiau kaip 100 g sėklų; iki 200 g svogūnėlių, gumbasvogūnių bei gumbavaisių; iki 5 kg vaisių ir daržovių; iki 20 vnt. skintų gėlių; iki 5 vnt. kambarinių (vazoninių) gėlių; iki 20 vnt. daigų.

VAT atkreipia dėmesį, kad šie kiekiai netaikomi tiems augalams, produktams ir objektams, kuriuos teisės aktai draudžia įvežti ar numato laikinus įvežimo apribojimus tiek į Lietuvą, tiek į visą ES – pavyzdžiui, bulvių gumbams ar dirvožemiui. Į šį sąrašą nepatenka dekoratyvinių ar vaisius vedančių medžių ir krūmų sodinukai.

Norint į Lietuvą ir kitas ES valstybes įsivežti didesnius kontroliuojamų augalų ir jų produktų kiekius, reikės augalų sveikatingumą įrodančio dokumento – fitosanitarinio sertifikato ir būti įsiregistravusiam fitosanitariniame registre. Dėl registracijos siūloma kreiptis į teritorinius VAT skyrius.

VAT, MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14
  Bayer 2023 08 21

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate saugomų teritorijų žemėlapius?
  Visos apklausos