Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
Atleidžiamas „Ekoagros“ vadovas

Kaunas. Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas pranešė pasirašęs įsakymą atleisti iš darbo viešosios įstaigos „Ekoagros" vadovą Antaną Makarevičių. Apie tai jis sakė Lietuvos ūkininkų sąjungos Prezidiumo posėdyje.

Žemės ūkio ministerijos Visuomenės informavimo skyrius patikslino, kad oficialūs atleidimo dokumentai A. Makarevičiui dar nėra įteikti, tai bus padaryta, kai baigsis jo nedarbingumo laikotarpis.

A. Makarevičius atleidžiamas vadovaujantis Viešųjų įstaigų įstatymo 9 str. 5 dalimi (su viešosios įstaigos vadovu darbo sutartis nutraukiama, kai tokį sprendimą priima visuotinis dalininkų susirinkimas) ir Darbo kodekso 104 str. 1 ir 2 dalimis (darbo sutartis su juridinio asmens vadovu pasibaigia atšaukus juridinio jį steigimo dokumentuose nustatyta tvarka; jeigu juridinio asmens vadovas atšaukiamas prieš darbo sutarties termino pabaigą, jam išmokama vieno mėnesio jo vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka, išskyrus atvejus, kai jo atšaukimą lėmė jo kalti veiksmai).

Bioversija 2024 04 26 m7

Redakcijai su A. Makarevičiumi susisiekti nepavyko. Všį „Ekoagros" informavo, kad šiuo metu direktorius serga, kreiptis dėl komentaro galima bus, kai baigsis nedarbingumas.

Rugpjūčio mėnesį laikraštis „Ūkininko patarėjas" skelbė, kad „visa šalies ekologinio sertifikavimo sistema yra korumpuota ir supuvusi, o jai vadovaujantis Darbo partijos šulas [...] Antanas Makarevičius nežinia kaip laimėjo viešosios įstaigos „Ekoagros" vadovo konkursą". Laikraštis taip pat kėlė abejonių dėl direktoriaus veiklos „trečiosiose šalyse“ dalijant Azijos šalių ir Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos gamintojams „europinius“ ekologiškos produkcijos sertifikatus.

Į „Ekoagros" vadovo pareigas A. Makarevičius (tuometinio žemės ūkio ministro V. Juknos bendrapartietis) buvo paskirtas 2014-ųjų kovą.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos