Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
Atidėtas terminas pildyti augalų apsaugos produktų naudojimo apskaitos žurnalą
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vilnius. Nukeltas terminas, nuo kada augalų apsaugos produktų profesionalieji naudotojai, apdorojantys per 200 ha žemės ūkio naudmenų ar kitų plotų, turės pildyti šių produktų naudojimo apskaitos žurnalą Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje (PPIS).

Žemės ūkio ministerija praneša, kad tai daryti teks ne nuo balandžio 5 d., kaip numatyta anksčiau, o nuo rugpjūčio 1 dienos.

Žemės ūkio viceministro Egidijaus Giedraičio teigimu, dalis ūkininkų ir pasėlius, ir purškimus deklaruoja padedami seniūnijų žemės ūkio specialistų, tad suprantant jų darbų krūvio padidėjimą pavasarį, informacijos suvedimas į PPIS atidėtas iki pasėlių deklaravimo pabaigos.

Bioversija 2024 04 26 m7

Visi augintojai iki šiol galėjo pildyti šį žurnalą popieriuje, elektroninėje formoje arba PPIS.

Pernai Žemės ūkio ministerija pakeitė Augalų apsaugos produktų saugojimo, tiekimo rinkai, naudojimo taisykles ir nustatė pereinamąsias nuostatas dėl AAP naudojimo žurnalų pildymo PPIS. Tokiu būdu siekiama sudaryti galimybę palaipsniui, per ketverius metus, pereiti prie šio žurnalo pildymo vien tik PPIS.

Apdorojantieji žemės ūkio naudmenų ar kitus plotus nuo 1 ha, šį žurnalą turės pildyti nuo 2026 m. balandžio 5 dienos.

Apdorojantieji didesnius nei 150 ha plotus šį žurnalą turės pildyti nuo 2024 m. balandžio 5 d., o  per 100 ha – nuo 2025 m. balandžio 5 dienos.

Parengta: pagal ŽŪM inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
Visos apklausos