Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Agropolitika
A. Armonaitė pasigenda didesnio žemdirbių kuro apmokestinimo
Seimo kanceliarijos (Džojos Gundos Barysaitės) nuotr.

Vilnius. Seimui antradienį svarstant vadinamąjį gynybos mokesčių paketą, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako jame pasigendanti didesnio žemdirbių kuro apmokestinimo.

„Registravome savo pasiūlymus ir komitetas (Biudžeto ir finansų komitetas – BNS) iš dalies atsižvelgė. Reiškia, kad daugiau iš nepanaudojamų savivaldybių lėšų būtų nukreipiama gynybai, kad galėtume mažiau apmokestinti žmones. Tokia kryptis, Laisvės partijos tokiam pasiūlymui iš dalies komitete pritarta“, –  kalbėjo A. Armonaitė.

„Kalbant apie kuro akcizus, žmonėms jie kils ne iškart, yra išdalinta ir tas yra gerai. Tačiau vis dėlto, kas liūdina, kad kuras, naudojamas žemės ūkio veikloje, toliau apmokestinamas mažiau ir jo tas mažesnis kilimas dar, be to, yra išdėstomas“, – teigė A. Armonaitė.

Bioversija 2024 07 09 m7

Ji tikisi, kad parlamentas pritars vienam pagrindinių pasiūlymų – vienu procentiniu punktu didinti pelno mokestį.

Parlamentas antradienį dviem atskirais klausimais svarsto mokesčių padidinimus, kurie leis padidinti šalies gynybos finansavimą iki 3 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). 

Parlamentarai svarsto Biudžeto ir finansų komiteto paramos sulaukusių Vyriausybės siūlymų nuo 15 iki 16 proc. padidinti pelno mokestį, nuo 5 iki 6 proc. – mažų įmonių lengvatinį pelno mokestį, papildomai didinti alkoholio ir tabako akcizus.

Seimo nariai antradienį pritarė ir dar vieneriems metams pratęsė laikinąjį bankų solidarumo mokestį.

Gynybos paketą sudaro Valstybės gynybos fondo, Pelno, Gyventojų pajamų mokesčių, Akcizų ir kelių kitų įstatymų pataisos. Vyriausybė Seimo prašo paketą svarstyti skubos tvarka.

Gynybos finansavimą Lietuva didina siekdama greičiau vystyti kariuomenės diviziją, iki 2027 metų priimti Vokietijos ir brigadą ir pasirengti visuotiniam šaukimui.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos