Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Agropolitika
Apsispręsta dėl būsimų tiesioginių išmokų

Vilnius. Besirengdama 2017 ir vėlesnių metų paramos teikimui, Žemės ūkio ministerija peržiūrėjo sprendimus, kurie reglamentuoja išmokas už pirmuosius hektarus, už vietoves, kuriose esama gamtinių kliūčių, išmokas jauniesiems ūkininkams ir savanoriškosios susietosios paramos skyrimą.

Anot Žemės ūkio ministerijos pranešimo, apsispręsta toliau taikyti perskirstymo išmokos (išmokos už pirmuosius hektarus) schemą ir jai įgyvendinti 2017 metams skirti 15 proc. visos ES tiesioginėms išmokoms skirtos metinės sumos.

Ministerija laikosi pozicijos, kad išmokos už pirmuosius 30 ha - tai parama smulkiesiems ūkiams. Tačiau paramos lėšos nukreiptos būtent patiems žemdirbiams, todėl prieš priimant sprendimą, apklausos būdu gauta savivaldybių ir jų žemdirbių nuomonė. Rezultatai parodė, kad didžioji dauguma palaiko šios schemos taikymą.

Nuspręsta nuo 2017 m. išmokoms už vietoves, kuriose esama gamtinių kliūčių, taikyti 2014 m. priimtą sprendimą ir šiai schemai lėšų neperskirti. Anot ministerijos, jei būtų pasinaudota teise skirti iki 5 proc. visos ES tiesioginėms išmokoms skirtos metinės nacionalinės viršutinės ribos, tiesioginių išmokų paramos schemoms būtų tekę mažiau lėšų ir dėl to pareiškėjams būtų skirtos mažesnės išmokos, o mažesnės paramos sklaida būtų palietusi daugiau pareiškėjų.

Nuspręsta išlaikyti 2016 m. paramos lygį išmokai jauniesiems ūkininkams ir šiai išmokai skirti 1,25 proc. visos ES tiesioginėms išmokoms skirtos metinės didžiausios sumos.

Apsispręsta nuo 2017 m. paramą už gyvulius išlaikyti nepakitusią ir skirti už: mėsinius galvijus, mėsines avis, pieninių veislių bulius, pienines ožkas, pienines karves. Augalininkystės sektoriuje paramą skirti už: daržovių auginimą uždarajame ir atvirajame grunte, taip pat už vaisių, uogų, baltyminių augalų, cukrinių runkelių, bulvių sėklai ir javų (plotų, apsėtų sertifikuota sėkla) auginimą. Schemai įgyvendinti skirti 15 proc. visos ES tiesioginėms išmokoms skirtos metinės didžiausios sumos.

„Žalinimo" schemos taikymas (EASV) nuo 2017 m. nekis - esminių pokyčių ar naujų ekologiniu atžvilgiu svarbių vietovių išskyrimui taikomų elementų nenumatyta.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos