Matininkams ir geodezininkams kvalifikacijos pažymėjimų išduodama mažiau
2021-09-17

Vilnius. Geodezininkų ir matininkų kvalifikacijos egzaminus rengianti bei kvalifikacijos pažymėjimus išduodanti Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) šiemet per 8 mėnesius išdavė tik 30 tokių pažymėjimų: 14 matininko kvalifikacijos pažymėjimų ir 16 geodezininko kvalifikacijos pažymėjimų.

Vykdydama matininkų ir geodezininkų veiklos ir kvalifikacijos kėlimo priežiūrą pernai per visus metus NŽT išdavė 63 (32 matininko ir 31 geodezininko) kvalifikacijos pažymėjimus. Tai buvo mažiausias išduotų naujų kvalifikacijos pažymėjimų skaičius per dešimtmetį.

Naujai išduodamų kvalifikacijos pažymėjimų skaičius mažėjo dėl nepakankamo dalyvių pasirengimo ir karantino ribojimų.

Iki 2020 m. kasmet NŽT surengdavo ne mažiau kaip keturis kvalifikacinius egzaminus. Pernai tokie egzaminai buvo surengti tris kartus, o šiemet geodezininko ir matininko kvalifikacijos egzaminai jau buvo surengti du kartus. Tačiau dėl nepakankamo dalyvių pasirengimo egzaminų rezultatai buvo prasti ir pažymėjimus gavo kur kas mažiau asmenų, nei buvo norinčių juos gauti.

2021 m. rugsėjo pradžioje buvo 2119 galiojančių matininko kvalifikacijos pažymėjimų ir 1524 galiojančių geodezininko kvalifikacijos pažymėjimų.

NŽT inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai