Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Verslo informacija
„Case IH“ ir „Kverneland“ žemės ūkio mašinų gamintojai aplankė Lietuvos ūkius

Kėdainiai / Šakiai. Į „Dotnuva Baltic" 20-mečiui skirtą šventę atvykę „Case IH" ir „Kverneland Group" žemės ūkio mašinų gamintojų atstovai iš Danijos ir Norvegijos pasinaudojo proga aplankyti Lietuvos ūkius ir bendroves, kuriuose dirba jų gaminama technika. Gamintojams buvo įdomu išgirsti klientų lūkesčius tiesiai iš jų lūpų.

Koncerno „Case IH" ir „Steyr" verslo plėtros direktorius Peteris Friisas, koncerno „Case IH" rinkodaros vadovas Kristianas Refnovas ir pardavimų vadovas Baltijos šalims Maris Kanderansas kartu su „Dotnuva Baltic" Technikos skyriaus vadovu Raimundu Janarausku aplankė Algirdo Radišausko augalininkystės ūkį (Kėdainių r.) ir Lukšių žemės ūkio bendrovę (Šakių r.) - ištikimus „Dotnuva Baltic" klientus.

Case IH"technika pateisina ūkių lūkesčius

Algirdas Radišauskas, ūkininkauti pradėjęs daugiau kaip prieš 20 metų, prieš 8 metus įsigijo pirmąjį firmos „Case IH" traktorių - ūkininkas pasidžiaugė, kad ir lizingas jau išmokėtas. Dabar jo technikos parke - trys šios firmos traktoriai ir kombainas. Vienas traktorių - Puma 160 CVX, su belaipsne transmisija ir GPS.

Koncerno „Case IH" ir „Steyr" verslo plėtros direktorius Peter Friis (dešinėje) ir Dotnuva Baltic" Technikos skyriaus vadovas Raimundas Janarauskas (viduryje)įteikė A. Radišauskui simbolinę dovaną, įvertindami jį už ištikimybę ir bendradarbiavimą su „Case IH" ir „Dotnuva Baltic"

Ūkininkaujantis kartu su savo šeimos nariais A. Radišauskas augina kviečius, cukrinius runkelius, rapsus. Žemės čia, Kėdainių rajone, geros, vyrauja lygumos, o naši technika ir darbą palengvina, ir padeda gauti gerą derlių. Algirdas gali didžiuotis: kviečių derlius vidutiniškai siekia apie 8 t/ha, o gerais metais - ir apie 10 t, cukrinių runkelių - apie 80 t/ha, rapsų - apie 5 t/ha. „Pernai sausra derlių sumažino, ypač cukrinių runkelių, bet šiemet, jeigu nebus dar kokių nors gamtos išdaigų, derliaus laukiu gero", - žvelgdamas į apniukusį dangų ir laukdamas lietaus, kalbėjo ūkininkas.

Svečiams iš Danijos padarė įspūdį, kad ūkis įkurtas palyginti neseniai, o jau dirba 400 ha - Danijoje tokių stambių ūkininkų nedaug, didžioji dalis jų šalies ūkių yra nedideli, kuriems žemės ūkis suteikia tik papildomų pajamų. Algirdas sako, kad jeigu tik turėtų galimybių įsigyti daugiau žemės, plėstų ūkį, nes turimos technikos pajėgumų užtektų dar 400 ha apdirbti - naši technika ūkiui šiais laikais labai svarbi.

Svečiai iš „Case IH" koncerno domėjosi, kokie veiksniai lėmė A. Radišausko pasirinkimą perkant jų gaminamą techniką.„Man buvo svarbu, kad Dotnuva arti, apie 25 km nuo ūkio, vadinasi, servisas, techninė priežiūra arti. Vėliau ir komfortas, ir patikimumas buvo svarbus veiksnys renkantis techniką", - sakė Algirdas. Išbandęs pirmąjį „Case IH" traktorių, liko patenkintas jo techninėmis savybėmis, traktorius pasirodė itin patikimas, tad ir vėliau rinkosi to paties gamintojo traktorius ir kombainą. Ūkininkas pasidžiaugė, kad kol kas nė viena „Case IH" mašina jam nekėlė rūpesčių dėl gedimų.

„Kombainas - su 7 m pjaunamąja, galingas, ūkiui jo pakanka. Ir jau šeštus metus dirba be problemų, dar nebuvo sustojęs. Traktoriai irgi patikimi", - kalbėjo A. Radišauskas. Ūkyje dirba Algirdo sūnus, vyriausiasis anūkas, darbininkas ir, reikalui esant, pats ūkio savininkas. Jo teigimu, technikai labai svarbu, kas su ja dirba, ar gerai prižiūri. „Jeigu leisi per rankas, gero nelauk", - įsitikinęs A. Radišauskas.

Peter Friis klausė A. Radišausko, kodėl jis rinkosi brangesnį Puma CVX serijos traktorių su GPS, su belaipsne transmisija. „Kad būtų mažiau mechaninių reikalų - čia viskas valdoma automatiškai. Su GPS sutaupau trąšų, nes yra tik 1 kg paklaida hektarui, o anksčiau būdavo - 100-200 kg. Taigi, jau čia atsiperka investicijos į GPS. Ir norime dirbti komfortabiliau, lengviau, per darbymetį nepavargti išsėdint traktoriuje po keliolika valandų", - sakė ūkininkas, spinduliuojantis nepalaužiamą optimizmą ir nuoširdumą.

Svečiai iš Danijos įteikė A. Radišauskui simbolinę dovaną ir taip įvertino jį už ištikimybę ir bendradarbiavimą su „Case IH" ir „Dotnuva Baltic".

Padėka už lojalumą ir partnerystę

Iš Kėdainių r. koncerno „Case IH" atstovai atvyko ir į vieną didžiausių Šakių r. Lukšių ŽŪB. Čia jų jau laukė šeimininkas - Lukšių ŽŪB bendrovės vadovas Jonas Pranaitis, „Dotnuva Baltic" generalinis direktorius Darius Jaloveckas, svečiai iš koncerno „Kverneland Group", firmos BIN, atvykę į „Dotnuva Baltic" jubiliejų.

Lukšių ŽŪB dirba 3 400 ha žemės, turi 900 melžiamų karvių, iš viso - 1 870 gyvulių. Augina žieminius kviečius (1 240 ha), salyklinius miežius (460 ha), žieminius ir vasarinius rapsus (160 ir 140 ha), pupas (205 ha), žirnius (100 ha) ir kukurūzus (beveik 300 ha). Dalis laukų skirta pievoms. Bendrovė užsiima ir sėklininkyste - pasėjo 50 ha Ada kviečių ir 100 ha žirnių, kurių sėklos bus parduotos partneriams - „Dotnuva Baltic".

Įspūdingas Lukšių ŽŪB „Case IH" traktorių parkas

Taigi, tokiam ūkiui prižiūrėti reikia ir daug našios žemės technikos. Lukšių ŽŪB technikos parke dominuoja „Case IH" traktoriai - jų yra 13, tarp jų - ir vikšrinis Quadtrack 450, vienintelis rinkoje turintis keturių vikšrų važiuoklę. Taip pat bendrovėje yra du kombainai, laukiama dar vieno naujo. Žemės dirbimo technikos parke - dvi Kverneland šienapjovės, pats didžiausias 13 korpusų Kverneland plūgas Lietuvoje, Kverneland Optima kukurūzų sėjamoji.

Koncerno „Case IH" ir „Steyr" verslo plėtros direktorius Peteris Friisas džiaugėsi, matydamas vienoje bendrovėje tiek „Case IH" traktorių. „Dėl jūsų požiūrio į „Case IH" ženklo techniką esate verti apdovanojimo, matau, kad galime dar daug nuveikti bendram labui", - įteikdamas simbolinę dovaną sakė P. Friisas. Jis patenkintas 2014 ir 2015 m. „Case IH" traktorių pardavimais Lietuvoje: „Dotnuva Baltic" yra lyderiaujanti įmonė Lietuvoje. Esame patenkinti rezultatais ir bendradarbiavimu su šia įmone", - teigė P. Friisas.

J. Pranaitis džiaugėsi garbingų svečių vizitu ir atskleidė, ką jis labiausiai vertina partnerystėje su „Dotnuva Baltic". „Komanda labai nuoširdi, visada tariamės ir ieškome tinkamiausio sprendimo kartu. Žemės ūkyje labai svarbu laiku įvertinti aplinkybes, o tam reikalinga profesionalų pagalba - „Dotnuva Baltic" tuo gali didžiuotis. Kol kas esame patenkinti ir traktorių spalvos keisti nesirengiame", - sakė bendrovės vadovas.

Koncerno „Kverneland Group" direktorius Baltijos ir Skandinavijos šalims Sigmundas Olsenas (kairėje) dėkojo ir Lukšių ŽŪB vadovui Jonui Pranaičiui (dešinėje), ir partneriams - „Dotnuva Baltic" bendrovei ir jos generaliniam direktoriui Dariui Jaloveckui (viduryje)

Koncerno „Kverneland Group" direktorius Baltijos ir Skandinavijos šalims Sigmundas Olsenas taip pat dėkojo Lukšių ŽŪB vadovui. „Mums labai svarbu išvysti tikrą gyvenimą, kaip gyvena ir kuo gyvena ūkiai. Mums padarė įspūdį gerai Lietuvoje planuojamas žemės ūkio verslas, tvarkingi ir nuoširdūs ūkių šeimininkai. Labai svarbu turėti tokius partnerius, kaip „Dotnuva Baltic", tokius technikos naudotojus, kaip Lukšių bendrovė. Jie rodo kitiems kelią į ateitį. Tai, ką jūs darote dabar, kiti darys truputį vėliau", - kalbėjo S. Olsenas.

Užsakymo nr. 8595

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos