Technikos draudžiama 10 proc. daugiau
2012-08-09

Vilnius, rugpjūčio 9 d. Šiemet per pirmus penkis mėnesius buvo sudarytos 925 ūkininkų technikos draudimo sutarys, o tai - 10 proc. daugiau, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, teigiama „ERGO Lietuva" bendrovės pranešime spaudai.

„Didžioji dalis apdraustos technikos yra nauja, kadangi ją drausti reikalauja įsigijimą finansuojančios institucijos arba tokio tipo draudimas yra būtinas pagal paramos sąlygas. Visgi pastebime, kad ūkininkai bei žemės ūkio bendrovės vis dažniau į draudimo bendrovę kreipiasi ne dėl esamų įsipareigojimų, tačiau paprasčiausiai suvokdami tokio draudimo svarbą", - teigia bendrovės Krovinių, technikos ir garantijų draudimo skyriaus vadovas D. Bivainis.

Draudimo ekspertas atkreipia dėmesį, kad išaugusį ūkininkų sąmoningumą rodo ir tai, jog pastaruoju metu ypač padažnėjo atvejų, kai apdraudžiamas ne tik naujai įsigytas įrenginys, bet visas technikos parkas. Be to, vis dažniau ūkininkai technikai suteikia ne pigiausią, o pačią plačiausią ir realius poreikius atitinkančią draudimo apsaugą.

Dojus agro 19 09 10

Draudimo bendrovės „ERGO Lietuva" duomenimis, ūkininkai žalas dažniausiai patiria darbo su technika metu. Didžiausia bendrovės už ūkio techniką išmokėta išmoka sudarė beveik 900 tūkst. litų, ji buvo išmokėta klientui, kuomet apdegė jo medvėžė. Kai miške užsidegė dirbęs ekskavatorius, išmokėta draudimo išmoka sudarė daugiau kaip 290 tūkst. litų. D. Bivainio teigimu, draudimo bendrovė yra registravusi ir tokią žalą, kuomet traktorius važiuodamas pasviro ir įkrito į pelkę. Tuomet patirta žala sudarė 32 tūkst. litų, o, kai vairuotojas nesuvaldė traktoriaus ir įvažiavo į griovį, draudimo išmoka dėl patirtos žalos siekė 25 tūkst. litų.

Ddažniausiai ūkio technika apgadinama, susidūrus su kitomis transporto priemonėmis, taip pat užvažiavus ant sunkiai matomų kliūčių (akmenų, neaukštų žemės aptvėrimo elementų ir pan.). Ūkininkai neretai žalas patiria ir dėl technikos dalių vagysčių. Draudimo ekspertas rekomenduoja didelį dėmesį skirti naudojamos technikos techninei būklei - patikrinti stabdymo, apšvietimo sistemas bei pasirūpinti priešgaisrine įranga.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai