Moderniems daržininkystės ūkiams - moderni technika
2012-08-22

Kėdainiai, rugpjūčio 22 d. Darbo rankų trūkumas kaimuose jaučiamas vis labiau, todėl ūkių savininkai stengiasi kuo daugiau darbų mechanizuoti. Modernūs žemės dirbimo padargai, vienu metu įdirbantys žemę, formuojantys ir šlifuojantys vagas, tiksliosios daržovių sėjamosios, tarpueilių priežiūros kultivatoriai su lokaliu tręšimu, purkštuvai, laistymo mašinos, derliaus nuėmimo kombainai, prekinio paruošimo linijos - visa tai sudaro šiuolaikinio prekinio ūkio techninę dalį.

Tradiciniame didžiajame daržininkų seminare šiemet buvo demonstruota nemažai gyvai dirbančios technikos - naujausius pasiūlymus pristatė jau daug metų su daržininkais dirbanti kompanija „Meteka" ir veržliai į šią veiklą įžengusi bendrovė „Technikos tiekimo kompanija" (TTK).

Dojus agro 19 09 10

Purkštuvas Danfoil ConCorde Danijoje ir Švedijoje itin populiarus tarp bulvių augintojų

TTK pristatė 24 m darbinio pločio purkštuvą Danfoil ConCorde. Kaip pabrėžė „Danfoil" atstovas Seren Christensen, unikalios konstrukcijos purkštuvas taupo pinigus, chemikalus ir laiką. „Unikalios konstrukcijos privalumai ypač išryškėja purškiant tankų pasėlį, kadangi patentuotas Eurofoil hidropneumatinis purškimo principas garantuoja itin gerą viso augalo padengimą cheminiu mišiniu. Dėl susidariusių turbulencinių oro sūkurių padengiama ne tik viršutinė, bet ir apatinė lapų pusės", - purkštuvo privalumus vardijo S. Christensen.

Šiaurės Danijoje ir Švedijoje šis purkštuvas itin populiarus tarp bulvių augintojų, o visoje Europoje dirba 1 200 tokių purkštuvų. „Jei jau purkštuvu patenkinti bulvių augintojai, tai javų laukus jis nupurškia tikrai idealiai", - patikino gamintojų atstovas. Kadangi lašeliai išpurškiami su didele jėga, juos mažiau nuneša vėjas - tai labai svarbu aplinkosauginiu požiūriu.

Pristatyti purkštuvo galimybes mūsų sąlygomis TTK direktorius Alfredas Lukminas paprašė jį savo laukuose jau išbandžiusį Raseinių r. ūkininką Raimondą Viršilą (kairėje)

Purkštuvo savininkas Raseinių r. ūkininkas Raimondas Viršilas sakė, kad purkštuvą rinkosi labai atsakingai, neskubėdamas, ir nesigaili įsigijęs būtent šį variantą. „Su 3 tonų talpos baku galima nupurkšti iki 100 ha, nes visiškai pakanka 30 l/ha darbinio tirpalo. Pastebėjau, kad paskleisti fungicidai veikia idealiai ir pakanka registruotos mažesniosios jų normos", - sakė ūkininkas, pridurdamas, kad taupomas ir laikas, ir pinigai - per dieną padaromas 2 dienų darbas.

TTK direktorius Alfredas Lukminas priminė, kad kompanija siūlo daržininkams platų technikos spektrą - pradedant kaupikais, vagotuvais, akmenų surinktuvais, sodinamosiomis ir baigiant šakniavaisių nuėmimo kombainais, rūšiuotuvais, plaunamosiomis, poliravimo ir pakavimo mašinomis.

Gamybininkams rūpi pabandyti vagų tvirtumą

Bendrovės „Meteka" žemės ūkio technikos teikimo ir serviso skyrius „Agrotarna" daržininkystės ūkių šeimininkams demonstravo savaeigį purkštuvą Bargam Grimpeur 2500 JC, garantuojantį ne tik puikią darbinio tirpalo paskleidimo kokybę, bet ir komfortišką darbą operatoriui. Dirbantiems nelygiuose ir kalvotuose laukuose siūloma įrengti automatinio dirvos nelygumų kopijavimo įrangą, kuri be vairuotojo įsikišimo koreguoja purškimo sijos padėtį taip, kad atstumas tarp purkštukų ir dirvos paviršiaus visuomet būtų vienodas. Sijų konstrukcija leidžia jų galus pakelti vertikaliai - tai praverčia aplenkiant stulpus laukuose.

Demonstruojamas dirvos įdirbimo-seperavimo-vagų formavimo-šlifavimo agregatas Massano RSE 300 Plus

Laukuose taip pat demonstruotas priešsėjinio dirvos dirbimo kultivatorius Farmet KompaktomatK400PS (kartu su Lamborghini traktoriumi), vertikalių rotorių dirvos įdirbimo freza Celli Ranger 225, dirvos įdirbimo-seperavimo-vagų formavimo-šlifavimo agregatas Massano RSE 300 Plus, tikslioji daržovių sėjamoji Agricola Italiana SNT-2-290.

Švediškos morkų pakavimo mašinos V. Kuprevičiaus ūkyje

Virgilijaus ir Ilonos Kuprevičių ūkyje morkų prekinio paruošimo ceche „Agrotarna" įrengė švediškas Emve pakavimo linijas. Kaip paaiškino „Metekos" direktorius Raimondas Tarvydis, iš keturių čia pastatytų pakavimo mašinų viena pakuoja šakniavaisius į tinklinius maišus, kitos trys - į polietilenines pakuotes. Pakuotės dydį galima nustatyti nuo 0,5 iki 18 kg svorio. Pakuojant morkas į pakuotes po 10 kg, per minutę nuo linijos nueina 12-14 gatavų maišelių.

Lietuvos daržovių augintojų asociacijos valdybos pirmininkas Vidmantas Kvedaras už ilgametį bendradarbiavimą ir pagalbą daržininkystės ūkiams bendrovės „Meteka" direktoriui Raimondui Tarvydžiui (dešinėje) įteikė padėką.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai