Rusija - nebe svarbiausia ES kiaulienos importuotoja
2012-01-13

Berlynas, sausio 13 d. Rusija užleidžia pagrindinės Europos Sąjungos kiaulienos importuotojos pozicijas, rašo portalas „Agrarheute". Labai tikėtina, kad šią vietą netrukus užims Kinija.

Europos Komisijos (EK) duomenimis, pernai sausio-spalio mėnesiais į Rusiją parduota 710 191 t kiaulienos, tuo pačiu laikotarpiu į Kiniją (įskaitant Honkongą) išvežta 777 568 t. Taigi minėtuoju laikotarpiu beveik 30 proc. ES kiaulienos eksportuota į Kiniją (su Honkongu), į Rusiją - 26,7 proc. Prognozuojama, kad turint ir vertinant visų pernai mėnesių statistiką tendencijos išliks panašios.

Rinkos ekspertų išankstiniais vertinimais, 2011 metai - rekordiniai: pirmą kartą į trečiąsias šalis eksportuota daugiau kaip trys milijonai tonų kiaulienos. Manoma, kad tam įtakos turėjo gerokai išaugusi paklausa Azijos valstybėse.

Tuo tarpu Ukraina ir Australija ES kiaulienos pernai pirko gerokai mažiau. Eksportas į šias šalis mažėjo dviženkliais skaičiais.

Skaičiuojama, kad pernai sausio-spalio mėnesiais į trečiąsias šalis ES pardavė kiaulienos už beveik 16 mlrd. litų (4,6 mlrd. eurų). EK duomenimis, minėtu laikotarpiu vidutinė eksportuojamos kiaulienos tonos kaina augo nuo 5 452 Lt/t (1 579 eurų/t) 2010 metais iki 6 004 Lt/t (1 739 Eur/t) 2011 m.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip ketinate ūkininkauti kitąmet, jeigu dar didės mokesčiai ir mažės žemės ūkio rėmimas?
Orai