Marijampolės cukraus fabrikas siūlo aukštesnę žaliavų supirkimo kainą
2008-03-28

Lytagra 20 03 02

Marijampolė, kovo 28 d. Cukraus perdirbimo bendrovės „Arvi cukrus" vadovai derybose su cukrinių runkelių augintojų kooperatyvu Suvalkijos cukriniai runkeliai" pasiūlė naują žaliavų supirkimo kainą – 115 Lt už toną. Perdirbėjai augintojams taip pat įsipareigoja apmokėti visas transportavimo išlaidas.

Teikdami prioritetą savo krašto cukrinių runkelių augintojams ir siekdami pagreitinti derybų eigą, sutikome pakelti žaliavų supirkimo kainą iki 115 Lt / t. Mūsų manymu, tokia suma turėtų tenkinti abi puses, nes cukrinių runkelių augintojai privalo nepamiršti, kad prie minėtos sumos papildomai gaus 42,17 Lt už toną priklausančią Europos Sąjungos išmoką. Tad iš esmės kiekvienam augintojui bus išmokama anksčiau kooperatyvo reikalauta 150 Lt suma, dėl kurios pagrįstumo ir prasidėjo šios derybos", - tvirtina
Arvi cukraus" direktorius Gintaras Vaitkūnas.

Perdirbėjų teigimu, dėl žaliavų supirkimo kainos tikisi susitarti iki balandžio 10 dienos. Šį terminą, anot
Arvi cukraus", fabriko vadovai buvo priversti nustatyti ne tik dėl Europos Sąjungos reikalavimų, bet ir todėl, kad šiandien fabrikas gauna daug pasiūlymų iš Lenkijos ūkininkų bei didžiųjų žemės ūkio bendrovių, kurios primygtinai siūlo kuo greičiau pasirašyti žaliavų supirkimo sutartis.

Perdirbėjų teigimu, nepasiekus kompromiso, jie bus priversti pasinaudoti naujomis Žemės ūkio ministerijos nustatytomis taisyklėmis - nutraukti tarpprofesinį bendradarbiavimą ir cukrinių runkelių supirkimo kvotą skirstyti pagal naujai patvirtintas taisykles. Iki šiol reglamentuota tvarka numatė perdirbėjui galimybę derėtis tik su asocijuotomis žemdirbių struktūromis, tuo tarpu, naujosios taisyklės leidžia susitarimus tarp cukraus gamintojo ir atskirų ūkininkų ar bendrovių.

Šiuo metu perdirbėjai taip pat vykdo preliminarių sutarčių pasirašymą - jau pasirašytos pusei cukrinių runkelių kvotos reikalingos preliminarios sutartys. Tad kyla klausimas, ar tikrai kooperatyvo
Suvalkijos cukriniai runkeliai" vadovybė tinkamai atstovauja cukrinių runkelių augintojų interesams.
Gudinas - mobilioji apacia 20.02

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip pandemija veikia jūsų ūkio ir šeimos gyvenimą?
Orai