Italijoje įsiplieskė ginčas dėl genetiškai pakeistų alyvmedžių
2012-08-06

Roma/Berlynas, rugpjūčio 6 d. Italijoje įsiplieskė ginčas dėl genetiškai modifikuotų alyvmedžių. Della Tuscia universiteto mokslininkai augina šiuos eksperimentinius medžius, rašo „Top agrar". Mokslininkų nuomone, tik tokie, gerokai atsparesni, augalai turi ateitį. Tačiau, kaip praneša radijas „Deutschlandfunk", mokslininkai susidūrė su problema - prieš kelias savaites Žemės ūkio ministerija uždraudė eksperimentus su genetiškai pakeistais žemės ūkio augalais.

Tyrėjai argumentuoja, kad mokslas yra vieningos nuomonės, jog Italija - besikeičiančio klimato zonoje. Štai Sicilijoje vis šilčiau, žemė ima dykumėti ir viso to poveikis augalams jau pastebimas: suaktyvėjo kenkėjai, augalai nuolat kenčia dėl didesnės nei paprastai temperatūros. Mokslininkai eksperimentavo su vyšniomis, kiviais bei alyvuogėmis ir dabar piktinasi, kad tai, kas dar vakar buvo teisėta, šiandien - jau nelegalu.

Tuo tarpu aplinkosaugos organizacijos ragina kuo greičiau sunaikinti genetiškai pakeistus augalus dėl jų galimo poveikio aplinkai.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Situacija Italijoje nevienareikšmė. Šaliai iškilo grėsmė sugadinti tradicinių, šimtametes tradicijas turinčių produktų reputaciją. Kita vertus, jaučiamas ir vandens trūkumas bei gausėjantys kenkėjų antpuoliai.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai