Siūlo naikinti neseniai sukurtą Valstybinę aplinkos apsaugos tarnybą
2015-06-05

Vilnius. Seime įregistruotos įstatymo pataisos, kuriomis siūloma naikinti neseniai sukurtą, tačiau neaiškias funkcijas vykdančią Valstybinę aplinkos apsaugos tarnybą (VAAT). Beveik metus veikiančioje tarnyboje yra daugiau kaip 40 darbuotojų pareigybių, kurių reikalingumas abejotinas, teigia pataisų iniciatorius, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys, Šešėlinės vyriausybės aplinkos apsaugos ministras Paulius Saudargas (nuotr.).

VAAT buvo numatyta priskirti funkciją koordinuoti Regioninių aplinkos apsaugos departamentų (RAAD) veiklą po to, kai būtų įvykdyta jų reorganizacija. Tačiau parlamentarai (P. Saudargas ir kitų Seimo frakcijų atstovai) pažymi, kad tokia aplinkos apsaugos institucijų centralizacija yra skubota bei ydinga.

„Ministerija nori centralizuoti aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės institucijas ir svarbiausius administracinius sprendimus inspektavimo klausimais perkelti centrinei institucijai - Valstybinei aplinkos apsaugos tarnybai. Tačiau akivaizdu, kad regioniniu principu paremta aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės sistema yra efektyvesnė bei neprieštarauja valstybės pasirinktai viešojo administravimo politikai, o Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos, kaip institucijos, tiesiogiai vykdančios aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės funkcijas visoje šalyje, paskyrimas nėra pagrįstas jokiais objektyviais poreikiais bei neatitinka efektyvaus administravimo principų", - teigia P. Saudargas.

Parlamentarus stebina ir pasirinktas reorganizacijos būdas vežimą pastatant prieš arklį: pirma RAAD darbuotojams buvo išdalinti atleidimo lapeliai, o po to reikiami įstatymų projektai pasiekė Seimą.

„Dabar akivaizdu, kad šis aplinkos ministro Kęstučio Trečioko planas, labiau primenantis norą įdarbinti „reikalingus" žmones, o ne sustiprinti aplinkos apsaugos kontrolę, nesulaukė parlamentarų palaikymo, todėl reikia eiti visiškai priešingu keliu, kurį mes ir siūlome pateikdami įstatymo pataisas", - pasiūlymą komentuoja P. Saudargas.

Seimo nariai teikia Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymo 6 ir 7 straipsnių pakeitimo projektą, kuriuo siūloma sustiprinti RAAD, kaip regionines aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės institucijas, panaudojant Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos pajėgumus.

„Aplinkos apsaugos ministerija daro didžiulę klaidą reorganizuodama RAAD. Priešingai, juos kaip tik reikia stiprinti, kad būtų kuo efektyviau atliekamas darbas. Šios įstatymo pataisos sukurtų prielaidas ne kaip silpninti, o priešingai - sustiprinti regionines aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės institucijas, taip sukuriant efektyvesnį aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės institucinį modelį", - teigia P. Saudargas.

LRS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Lietuvoje drastiškai mažėja gyvulių skaičius. Kaip tai vertinate?
Orai