Eksporto į Rytus mažėjimą lėmė ne embargas, o Rusijos rinkos susitraukimas
2015-07-31

Vilnius. Lietuva mažiau eksportuoja į Rusiją ne dėl Maskvos taikomų sankcijų - didžiausią poveikį šalies eksportui į Rytus turėjo Rusijos ekonomikos nuosmukis, sako Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis.

„Jeigu kalbėti apie išimtinai sankcijų poveikį rinkų praradimui, reikėtų šalia dar dėti vieną dėmenį - tai, kad Rusijos ekonomika traukėsi. Įdomu palyginti su kaimynais - tais, kurie neturi sankcijų produktų vežimui į Rusiją. Jeigu Lietuvos eksportas į Rusiją traukėsi 30 proc., tai, tarkime, Baltarusijos eksportas į Rusiją dar daugiau susitraukė. Armėnijos, kuri yra bendros muitų erdvės šalis, produktų eksportas į Rusiją susitraukė 28 proc. Tai rodo, kad iš esmės ne tiek sankcijos, o kiek Rusijos ekonomika darė didžiausią poveikį mūsų eksporto į Rytų rinką lėtėjimui," - interviu LRT sakė Robertas Dargis.

Taip jis komentavo pokyčius Lietuvos versle per metus, kai buvo paskelbtos Europos Sąjungos (ES) ekonominės sankcijos Rusijai bei atsakomosios Rusijos sankcijos ES. R. Dargio teigimu, didžiulio poveikio Lietuvos gamintojams tai neturėjo.  

„Kažkokio didžiulio poveikio embargas pats Lietuvos gamintojams nepadarė. (...) Kompensaciniai dalykai vyko - augo eksportas į kitas Azijos šalis santykinai daug", - teigė jis.

Pramonininkų vadovo teigimu, Lietuvos eksportas yra išmintingai diversifikuotas: „Esame labai gerai diversifikavę savo gamybą Mes turime pagrindinius eksporto nešėjus - kurą, mineralinį kurą, kuris užima didelę mūsų eksporto dalį, bet kiti produktai irgi yra labai gerai subalansuoti - gaminame baldus, plastiką, maistą, drabužius ir tai padeda gamintojams ir Lietuvai atlaikyti sunkius metus".

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Lietuvoje drastiškai mažėja gyvulių skaičius. Kaip tai vertinate?
Orai