Vilniuje atidaryta 9,3 mln. eurų vertės kepykla
2016-05-13

Vilnius. Suomijos koncernui „Vaasan Group" priklausanti viena didžiausių duonos kepyklų Lietuvoje „Vilniaus duona" ketvirtadienį atidarė naują kepyklą Vilniuje. Į ją į investuota 9,3 mln. eurų.

Naujoji kepykla, į kurią investuota 9,3 mln. eurų, atidaryta išplėtus senąją sostinės V. A. Graičiūno gatvėje esančią kepyklą. Dabartinis statinių plotas yra beveik 2,5 karto didesnis ir siekia beveik 11 tūkst. kv. metrų, pranešė bendrovė.

„Tai, kad ši įmonė per tiek metų išliko, kad ši įmonė plečiasi, eksportuoja net į 10 valstybių, o duona - tai toks produktas, kurį nepratę buvome eksportuoti, dabar atidarome ne šiaip sau naują cechą, o atidarome naują su inovacijomis cechą. Tai rodo, kad net tradicinė pramonė Lietuvoje gali būti inovatyvi", - naujos kepyklos atidarymo renginyje kalbėjo prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Linas Agro2 20 04 01

Anot „Vilniaus duonos" komercijos direktoriaus Gražvydo Juknos, kepykloje įdiegtos dvi papildomos gamybos linijos, skirtos batonams ir sumuštinių duonai, leis padvigubinti gamybos apimtis.

„Naujoji kepykla mums leis ne tik sustiprinti pozicijas Lietuvoje ir Baltijos šalyse, bet ir visame pasaulyje. Dėl jos įmonė galės smarkiai padidinti eksporto apimtis ir pasiūlyti daugiau specialiai užsienio šalių vartotojams skirtų gaminių", - pranešime spaudai sakį G. Jukna.

Kepykla, kurioje dirba 147 darbuotojai, per dieną gali iškepti apie 80 tūkst. kilogramų duonos gaminių.

Rinkos tyrimų bendrovės „Nielsen" duomenimis, „Vilniaus duona" 2015 metų gruodžio-2016 metų sausio mėnesiais užėmė 37,4 proc. rinkos.

„Vilniaus duona" praėjusiais metais gavo 29,7 mln. eurų pajamų - 1,9 proc. daugiau nei 2014 metais, kai įmonės apyvarta buvo 29,2 mln. eurų

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.02

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip pandemija veikia jūsų ūkio ir šeimos gyvenimą?
Orai