Maisto kainos pasaulyje spalį pakilo
2017-11-07

Roma. Maisto kainos pasaulyje spalį, palyginti su tuo pat mėnesiu pernai, pakilo, pranešė JT Maisto ir žemės ūkio organizacija (FAO). FAO skaičiuojamas maisto kainų indeksas spalį sudarė 176,4 punkto ir buvo 4 punktais, arba 2,5 proc., didesnis negu pernai spalį.

Tačiau, palyginti su šių metų rugsėjo mėnesiu, šis rodiklis smuko 2,2 punkto, arba 1,3 procento. Aukščiausią - 240 punktų - lygį indeksas buvo pasiekęs 2011 metų vasarį.

Grūdų kainų indeksas spalį sudarė 152,8 punkto ir buvo 10,5 punkto, arba 7,4 proc., didesnis negu metais anksčiau.

„Dėl didelių siuntų iš Juodosios jūros regiono pasiūlos eksportui, taip pat sustiprėjusios eksportuotojų konkurencijos kviečių kainos apskritai sumažėjo, - nurodoma FAO ataskaitoje. - Kukurūzų kainos JAV šiek tiek padidėjo, tuo tarpu Lotynų Amerikoje jų kainos dėl didelės pasiūlos rinkoje sumažėjo."

Augalinių aliejų indeksas spalį sudarė 170 punktų ir beveik atitiko pernykštį lygį. Palyginti su rugsėjo mėnesiu, šis indeksas smuko 1,1 proc. ir tai visų pirma lėmė palmių bei sojų aliejaus kainų pokyčiai.

„Palmių aliejaus kainos smuko dėl to, kad atsargos Malaizijoje viršijo numatytą lygį, taip pat dėl numatomo gamybos augimo Pietryčių Azijoje, - rašoma ataskaitoje. - Sojų aliejaus kainos smuko dėl gerų sojos pupelių derliaus Jungtinėse Valstijose perspektyvos. Kainų smukimą paskatino ir didelė aliejaus pasiūla iš Juodosios jūros regiono."

Pieno produktų kainų indeksas spalį sudarė 214,8 punkto ir buvo 32 punktais, arba 17,5 proc., didesnis negu pernai spalį, bet 4,2 proc. mažesnis negu šių metų rugsėjį. Indekso smukimas buvo pirmasis nuo 2017 metų gegužės mėnesio.

Tarptautinės sviesto, nugriebto pieno miltelių ir nenugriebto pieno miltelių kainos spalį sumažėjo, o sūrio kainos buvo stabilesnės, praneša FAO.

Mėsos kainų indeksas spalį sudarė 172,7 punkto ir buvo 1,6 punkto, arba 0,9 proc., mažesnis negu rugsėjį. Taigi liepą prasidėjusi nuosaikaus kainų mažėjimo tendencija tęsiasi ir tai lemia „didelė eksportuotojų konkurencija bei vangi importo paklausa", aiškina FAO ekspertai.

Tuo tarpu cukraus kainų indeksas spalį sudarė 203 punktus ir buvo 36 proc. mažesnis negu metais anksčiau. Kainų smukimą paskatino geros cukrinių runkelių derliaus Europos Sąjungoje (ES) perspektyvos ir didinama gamyba Rusijoje.

„Prie tarptautinių kainų mažėjimo taip pat prisidėjo Brazilijos realo kurso smukimas, dėl kurio padidėjo Brazilijos cukraus eksporto augimo potencialas", - nurodė FAO.

FAO pasaulio maisto kainų indeksas rodo penkių maisto produktų grupių: grūdų, mėsos, pieno produktų, augalinių aliejų ir cukraus kainų pokyčius tarptautinėse rinkose.

„Interfax"-BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai