Girdžių Sūrių šventėje pritrūko sūrių
2013-06-11

Jurbarkas. Sekmadienio rytmetį Girdžių miestelis pakvipo kaimiškais sūriais. Jau antrus metus pasidžiaugti darbščiomis šeimininkėmis bei jų skaniais sūriais pakvietė kulinarinį paveldą sauganti „Sūrių šventė".

Vos prieš porą metų susibūrusi Girdžių šeimų centro bendruomenė pirmą „Sūrių šventę" surengė praėjusį pavasarį. Pažadai ją paversti tradicine nenuėjo veltui, tad susirinkę vietos gyventojai ir svečiai vėl galėjo džiaugtis linksmu renginiu ir paragauti įvairiausių skonių naminių sūrių.

Ragauti ragavo, o nusipirkti ne visi spėjo. Dar prieš prasidedant šventei kaimiško sūrio mėgėjai rikiavosi į eilutę prašydami patikusį sūrį „atidėti į šoną", kol gražiausių sūrių šeimininkes įvertins ir apdovanos komisija.


Žaneta Latvienė (nuotr. kairėje) ir Vilija Stoškienė sako, kad sūrius, pagamintus šventei, vietiniai žmonės dar iš vakaro užsisakė

„Visi sūriai dar iš vakaro užsakyti, - šypsojosi po vieną karvutę laikančios girdžiškės Žaneta Latvienė ir Vilija Stoškienė. - Mažai kas pas mus  užsiima sūrių gaminimu, todėl žmonės bent šventėse stengiasi tikrą natūralų produktą nusipirkti". Sūriais prekiavusios moterys sakė turinčios nuolatinius klientus, kuriems patinka jų sūriai, tad dar prieš šventę juos užsisakę.

Vaderstad 12 05

Turbūt ne vienas iš „Sūrių šventės" būtų grįžęs be sūrio, jei ne kaimynai iš Šakių rajono Ritinių kaimo, atvežę savo produktus, pagamintus pagal projektą įrengtuose „Sūrių namuose". Ritinių bendruomenės centras kasmet organizuoja „Sūrių šventę", į kurią pasikviečia ir girdžiškius. Liepos 20 d. Ritiniuose tokia šventė vyks jau 14-ąjį kartą, tad su kaimynais jie mielai dalijasi patirtimi.

Kol šventės svečiai apžiūrinėjo įmantriai supakuotas, skaniai atrodančias ir kvapnias grožybes, komisija išrinko pačius gražiausius sūrius. Karališkąją nominaciją pelnė puošniausias, baltais peliukais padabintas sūris, kurį pagamino bibliotekininkė Vilija Stoškienė. O už didžiausią ir balčiausią sūrį pagyrų ir apdovanojimų sulaukė Daliutė Saulėnienė, praėjusiais metais šventėje pelniusi  „sūrių karalienės" vardą. Ritinių bendruomenės centras buvo pagerbtas už gražiausios spalvos „auksinį" sūrį.

Ritinių bendruomenės centras taip pat kasmet organizuoja „Sūrių šventę". Pasak pirmininko Kęstučio Kasperavičiaus, šiemet šventė vyks jau 14-ąjį kartą

Nors po apdovanojimų ceremonijos sūriai buvo bemat išgraibstyti, šventės svečiai niekur neskubėjo. Dar ilgą laiką juos linksmino Jurbarko kultūros centro kapela „Santaka", vadovaujama Petro Pojavio, vyko įvairios atrakcijos, žaidimai, o vakarop laukė kulinarinio paveldo vakaronė su kugeliu ir namine gira.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate žemdirbių protesto akcijas (kryžių statymo, traktorių važiavimo ir kt.)?
Orai