Kuriamos bulvių veislės biodujų gamybai
2012-01-23

Berlynas, sausio 23 d. Vokietijos mokslininkai teigia, kad bulvės gali būti naudojamos ne tik maistui ar pašarams, bet ir energetikai, rašo portalas „Agrarheute". Bulvių krakmolas jau naudojamas popieriaus, plastiko bei klijų gamybai.

Iki šiol bulvės kaip energetinis augalas tyrinėtos mažai, nors anot mokslininkų, jos gali būti sėkmingai naudojamos biodujų gamybai. Vokietijos Atsinaujinančių išteklių agentūros (FNR) remiamo projekto metu mokslininkai bandys sukurti veislę, optimaliai tinkančią biomasei.

Juliaus Kiūno instituto (Julius Kühn-Institut) bei Leibnico augalų genetikos ir pasėlių tyrimo instituto darbuotojų tikslas - selekcijos metu sukurti bulves, išsiskiriančias dideliu krakmolo kiekiu ir atsparias marui (Phytophthora infestans). Mokslininkų teigimu, išvedus optimalią bulvių veislę, ji galėtų sėkmingai konkuruoti su kukurūzais ir kitomis tradicinėmis biomasės žaliavomis.

Šiaurės vakarų Europos klimatas bei dirvožemis leidžia užauginti daug angliavandenių turinčias bulves. Tačiau energetikai skirtos bulvės turi pasižymėti ir krakmolingumu bei atsparumu ligoms. Vykdomi tyrimai aktualūs ir maistinių bei pašarinių bulvių selekcijai, tačiau šįkart tikimasi ir nemažo indėlio į atsinaujinančių energijos šaltinių vystymą.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai