Italijoje pradėjo veikti didžiausia pasaulyje bioetanolio gamykla
2013-10-24

Roma. Netoli Turino įkurtoje gamykloje įgyvendintas antrinių augalinės kilmės atliekų panaudojimo projektas, kurio tikslas - biodegalų gamyba. Tikimasi, kad iš kviečių, ryžių ir cukranendrių biomasės per metus bus pagaminama apie 75 mln. litrų bioetanolio, rašo greenews.info.

Nuo statybų pradžios praėjus dvejiems metams, oficialiai atidaryta didžiausia pasaulyje biodegalų gamykla, kurioje taikomi nauji etilo spirito gamybos būdai. Atsinaujinančių išteklių projekte, kuris kainavo 110 mln. eurų (380 mln. Lt), dalyvavo Italijos, JAV ir Danijos biotechnologijų specialistai.

Gamykloje kaip žaliava bus naudojami ne žemės ūkio produktai (pavyzdžiui, kukurūzai, sojos pupelės), o niekam netinkami augalų likučiai ir miškininkystės atliekos. Tikimasi, kad pavyks išnaudoti ryžius ir cukranendres (Arundo Donax), kurios auga ir mažai derlingose žemėse. Naujosios gamyklos steigėjai priėmė iššūkį gaminti degalus, nesinaudojant vietos žemės ūkio naudmenų plotais bei biomase, kuri susidaro maisto produktų gamybos metu.

LYTAGRA 19 07 04 mob

„Mes neketiname naudoti vertingą pasėlių žemę. Ieškome apleistų plotų, kuriuose daugiau kaip dešimt metų niekas neauginama. Tiek Italijoje, tiek kitose Europos šalyse yra šimtai tūkstančių apleistų ir nenaudojamų žemės hektarų, dėl kurių valstybės patiria nuostolių", - įmonės generalinis direktorius Guido Ghisolfi įsitikinęs, kad būtinas bendras vyriausybės ir žemės savininkų sutarimas.

Bioetanolio gamyboje bus pritaikytos novatoriškos technologijos, kurios paspartins lignoceliuliozės hidrolizę ir gliukozės fermentaciją į etanolį, sumažins šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją. Dėl naujų fermentinių komponentų sumažės gamybos sąnaudos, todėl naujieji biodegalai taps konkurencingesni negu iškastinis kuras.

Projekto dalyviai tikisi, kad padidėjusi pasiūla paskatins biokuro naudojimą. Šiuo metu Italijoje bioetanolis sudaro 15 proc. viso automobiliams naudojamo kuro. Planuojama, kad ateityje tokio kuro paklausa Italijoje išaugs iki 3 mln. tonų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai