Biržoje populiariausias biokuras iš malkinės medienos
2014-02-03

Vilnius. Biokuro biržoje „Baltpool“ sausį sudaryta 254,3 tūkst. litų vertės sandorių - keturis kartus daugiau nei gruodį. Biržoje populiariausias išlieka vidutinės kokybės biokuras, gaminamas daugiausia iš malkinės medienos.

„Baltpool“ pranešė, kad sausį aktyviausi buvo pardavėjai. „Dalyviai pavedimus teikė ne tik Kauno, bet Alytaus ir Vilniaus apskrityse. Sausio mėnesį aktyviausi biokuro biržoje buvo pardavėjai, jie siūlė parduoti 2,5 karto didesnį biokuro kiekį, nei pageidavo pirkėjai. Pardavimų pavedimų šį mėnesį buvo pateikta už 2 mln. litų, o pirkimo - už 801 tūkst. litų", - teigiama "Baltpool" pranešime.

Biokuro biržoje populiariausias išlieka vidutinės kokybės biokuras, gaminamas daugiausia iš malkinės medienos. "Baltpool" duomenimis, didžiausias kainų šuolis buvo pernai spalį ir lapkritį, kai dėl prasidėjusio šildymo sezono jos pakilo 8 proc. Vėliau vidutinė kaina išliko stabili.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Šiuo metu "Baltpool" biokuro biržoje veikia 52 bendrovės: 38 pardavėjai ir 14 pirkėjų. Birža šiemet planuoja pasiekti 20 mln. litų prekybos apyvartą.

Elektros perdavimo tinklą valdanti bendrovė "Litgrid" valdo 67 proc., naftos krovos bendrovė "Klaipėdos nafta" - 33 proc. "Baltpool" akcijų.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai