Visos deklaravimo naujovės – nepaskelbtose taisyklėse
2012-03-22

Kaunas, kovo 22 d. Į žemdirbiams kylančius klausimus dėl žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo 2012 metais rajonų specialistai negali pateikti aiškių ir išsamių atsakymų, nes deklaravimo taisyklės kol kas nepaskelbtos.

Dalis žemdirbių suabejojo, ar teisinga vakar paskelbta informacija apie tai, kad jei 2012 metais deklaruojamas plotas už pernykštį didesnis daugiau kaip 2 ha, tai iš ūkininkų bus reikalaujama žemės nuosavybės dokumentų. Išeitų, kad pernai išsinuomojęs 10, 20 ha ar didesnį plotą žemdirbys galės deklaruoti tik turėdamas jo nuosavybės dokumentus.

Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro generalinio direktoriaus pavaduotoja Birutė Martuzevičiūtė „Mano ūkiui" paaiškino, kad dokumentus privalės pateikti tik nauji pareiškėjai, kurie iki šiol žemės ūkio naudmenų ir pasėlių nedeklaravo.

„Nuosavybės dokumentus arba žemės ūkio veiklą įrodančius dokumentus, pavyzdžiui, produkcijos realizavimo, asmuo privalės pateikti tuomet, jeigu bus dvigubas deklaravimas arba viršdeklaravimas, t. y. juos reikės pateikti jau deklaravimo metu, jeigu kils problemų. O iš pat pradžių dokumentus turės pateikti tik visiškai naujai deklaruojantys asmenys", - sakė B. Martuzevičiūtė.

B. Martuzevičiūtės manymu, klaidingas specialisto komentaras, kuriame kalbama apie tai, kad dokumentus privalės pateikti kiekvienas, kurio deklaruojamas plotas už pernykštį bus didesnis daugiau kaip 2 ha, greičiausiai „pasiskolintas" iš taisyklių pirminio projekto, tačiau tokia nuostata tikrai negalioja.

„Jeigu ūkininkas išsinuomojo 5, 10, 20 ha ar daugiau, jis be problemų galės juos deklaruoti", - sakė B. Martuzevičiūtė.

Kodėl specialistai rajonuose, konsultuodami žemdirbius, nesivadovauja naujomis 2012 metų žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo taisyklėmis? Reikalas tas, kad taisyklės nepaskelbtos.

Žemės ūkio ministerijos Žemės ir maisto ūkio departamento Tiesioginių išmokų skyriaus l. e. p. vedėjo pareigas Antanas Karbauskas paaiškino, kad taisyklės parengtos, tačiau jos buvo vis dar taisomos. Dabar jau jos pasirašytos ministro. Taisyklės įsigalios tada, kai ministro įsakymą paskelbs „Valstybės žinios". Tai turėtų įvykti artimiausiomis dienomis.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip ketinate ūkininkauti kitąmet, jeigu dar didės mokesčiai ir mažės žemės ūkio rėmimas?
Orai