Veislininkystei turi būti užtikrinama valstybės parama
2013-05-22

Vilnius.SeimoKaimo reikalų komitetas priėmė sprendimą, rekomenduojantį skirti valstybės pagalbą veislininkystei ir veislinių gyvūnų įsigijimui.

Komitetas pripažino, kad reikia rengti naujos redakcijos Gyvulių veislininkystės įstatymo projektą, atsižvelgiant į tai, kad šiais metais Europos Sąjungos Taryba ir Europos Parlamentas rengiasi priimti naują Veislinių gyvūnų reglamentą.

Žemės ūkio ministerijai pasiūlyta kreiptis į Europos Komisiją dėl galimybės nauju finansiniu laikotarpiu skirti valstybės pagalbą veislininkystei ir veislinių gyvūnų įsigijimui ją įtvirtinant valstybės pagalbos žemės ūkiui reglamente, apsvarstyti galimybę padidinti skiriamą valstybės pagalbą gyvulių produktyvumo kontrolei iki leistino 70 proc. bendro įkainio ir diferencijuoti įkainius pagal bandos dydį.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Komitetas siūlo sustiprinti Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos veiklos kontrolę tikslinių veislininkystei skirtų lėšų panaudojimo ir jų efektyvumo srityje, griežčiau kontroliuoti veislininkystės apskaitos ir veislinių gyvulių registravimo kilmės knygose tvarką bei veislininkystės paslaugas teikiančių įmonių ir asmenų darbų kokybę.

Pasiūlyta sustiprinti Žemės ūkio rūmų Veislininkystės komiteto veiklą, siekti veislininkystės institucijų veiklos optimizavimo, gerinti jų tarpusavio bendravimą.

Seimo KRK inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai