Šaukti ar nešaukti žemdirbių suvažiavimą?
2012-03-15

Kaunas, kovo 15 d. Vakar įvykusiame Žemės ūkio rūmų prezidiumo posėdyje nuspręsta sudaryti darbo grupę, kuri turės nuspręsti, ar šaukti visuotinį žemdirbių kongresą, o priėmus teigiamą sprendimą - aptarti ir jo datą. Darbo grupės sudarymą nulėmė skirtingos žemdirbių organizacijų atstovų nuomonės dėl jo sušaukimo reikalingumo.

Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas siūlė surengti kongresą balandžio 6-ąją, Didįjį Penktadienį, alternatyvus pasiūlymas - sušaukti kongresą gegužės mėnesį Kaune vyksiančios parodos „AgroBalt" metu.

Kongreso iniciatorių teigimu, šis forumas turėtų nustatyti žemės ūkio ir kaimo plėtros politikos gaires artimiausiems metams. Lietuvos žemdirbiai gauna mažesnę europinę paramą nei ES senbuvių šalių ūkininkai, dėl to jiems sunku sėkmingai konkuruoti bendroje ES rinkoje, o padėtį dar labiau apsunkina didėjanti mokestinė našta. Pastaruoju metu nuolat brangstantys naftos produktai, sėklos, mineralinės trąšos didina žemės ūkio subjektų išlaidas. Todėl suvažiavimas turėtų suformuluoti konkrečius reikalavimus šalies institucijoms.

Kongreso iniciatoriai mano, kad jį būtina surengti dar iki Seimo rinkimų, ir pasirašyti žemdirbių susitarimą su politinėmis partijomis, kad naujai į valdžią atėję politikai turėtų aiškius veiklos prioritetus agrarinio sektoriaus srityje.

Tačiau ŽŪR prezidiumo posėdyje žemdirbių organizacijų nuomonės dėl kongreso reikalingumo išsiskyrė. Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos pirmininkas V. Juodsnukis suabejojo, ar ŽŪR prezidiumui pakanka įgaliojimų šaukti visuotinį žemdirbių suvažiavimą. Žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidentas J. Kraujelis siūlė susilaikyti nuo skubotų sprendimų.

Sudaryta darbo grupė apibendrins žemdirbių organizacijų nuomones, o išvadas dėl kongreso sušaukimo tikslingumo paskelbs po kovo 21 dienos.

MŪ inf. 

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip ketinate ūkininkauti kitąmet, jeigu dar didės mokesčiai ir mažės žemės ūkio rėmimas?
Orai