Ūkis
Tiesioginės išmokos bus išmokėtos iki balandžio pabaigos
2011-03-21

Vilnius, kovo 21 d. Tiesioginės išmokos už pernai žemdirbių deklaruotus žemės ūkio naudmenis ir pasėlius bus baigtos mokėti iki balandžio pabaigos. Už 2010 metus iš Europos Sąjungos (ES) ir Lietuvos biudžeto tiesioginėms išmokoms iš viso skirta 1,21 mlrd. litų, šiuo metu jau išmokėta 1,204 mlrd. litų, pranešė Žemės ūkio ministerija.

Paraiškas tiesioginėms išmokoms už žemės ūkio naudmenas ir pasėlius pernai pateikė 172,1 tūkst. žemdirbių - 2,5 proc. mažiau nei 2009 metais, tačiau bendras deklaruotas naudmenų ir pasėlių plotas ūgtelėjo 1,5 proc. iki 2,69 mln. hektarų.

Vidutinis vieno ūkio deklaruotų pasėlių ir žemės ūkio naudmenų plotas padidėjo nuo 14,9 hektaro 2009 metais iki 15,6 hektaro 2010-aisiais.

Delavalis 04.01

"Nuo 2004 metų paraiškų skaičius kasmet mažėja, nes vykstant struktūriniams pokyčiams žemės ūkyje, ūkiai stambėja, dalis paramos gavėjų pasitraukia iš žemės ūkio gamybos" - pranešime sakė ŽŪM Žemės ir maisto ūkio departamento direktorius Rimantas Krasuckis.

Už deklaruojamus žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus Lietuvos žemdirbiams ES tiesioginės išmokos mokamos už deklaruojamą žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotą, nepriklausomai nuo gaminamos produkcijos pobūdžio.

Pasak R. Krasuckio, be ES išmokų žemdirbiams mokamos papildomos tiesioginės išmokos iš Lietuvos nacionalinio biudžeto už deklaruotus baltyminių pasėlių plotus, gyvulius ir pieną.

Šiemet žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas prasidės balandžio 4 dieną ir truks iki birželio 15 dienos.

ŽŪM inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks Jūsų pomėgis laisvalaikiu?
Orai