Ūkis
Prieš teismą stos sukčiavimu kaltinamas ŽŪB vadovas
2019-03-15

Vilnius. Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT) teismui perdavė bylą, kurioje Pasvalio rajono žemės ūkio bendrovės direktoriui pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo.

Kaip skelbia FNTT, bendrovės vadovas apgaule kėsinosi užvaldyti daugiau kaip 88 tūkstančius eurų Europos Sąjungos ir Lietuvos paramos lėšų bei neteisėtai naudojosi kitomis jam nepriklausančiomis lengvatomis.

FNTT tyrėjai nustatė, kad žemės ūkio bendrovės direktorius valstybės įmonei „Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrui“ pateiktose paraiškose dėl paramos deklaravo daugiau kaip 620 ha žemės plotų, tačiau žemės ūkio veikla neužsiėmė ir net neturėjo žemės plotų valdymo teisės.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

„Tyrimo metu išsiaiškinta ir tai, kad tarp deklaruotos žemės buvo miškų, pelkių ir net namų valdos žemių, išsibarsčiusių skirtingose toli viena nuo kito nutolusiuose vietovėse – Šalčininkų, Marijampolės, Tauragės, Šilutės, Raseinių, Kauno rajonuose. Jokios žemės ūkio technikos nei minėta bendrovė, nei pats direktorius neturėjo“, – teigia FNTT.

Pasak tarnybos, prisidengdamas neva vykdoma žemės ūkio veikla įtariamasis pasinaudojo lengvatiniu akcizo mokesčiu ir įsigijo daugiau nei 69 tūkst. litrų dažyto dyzelinio kuro ir taip išvengė apie 20 tūkst. eurų akcizo mokesčio.

Bendrovės direktoriui pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, pasikėsinimo padaryti nusikalstamą veiką. Griežčiausia jam gresianti bausmė − laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Baudžiamąją  bylą nagrinės Panevėžio apylinkės teismo Pasvalio rūmai.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(9)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • Romualdas

  O kie tokiu yra prideklaravusiu ir valdžios vyrai kuriuos nuiminėjo iš pareigų bet nesiūlė kaleimo.Durnelį pagavo

 • Ūkininkas

  620 ha. Tai didelis žemės plotas.Kas jam atliko pasėlių deklaravimo paslaugą? Kas tas jo bendrininkas ?

 • Jonas

  Čia ne bendrovė, o fiktyvus vienetas sukurtas paskutinę deklaravimo dieną nedeklaruotiem plotam įbraižyt prašant už tai tiesioginių išmokų ir vėliau beakcizio kuro. Daugybė tokių vienetų yra Lietuvoj, ir tik vieną durnelį sučiupo, nes matyt ne iš valdžios luomo sugalvojo prasisukt.

 • Tikrintojas

  Čia tiesiog kvailas gobsuolis pasitaikė, net nesugebėjo susipažint su griežta patikrų metodika.

 • Smulkus

  Va, kokios rentabilios bendrovės. Smulkiuosius išnaikino, kam juos remti, nes paramą pravalgo. Remkite ir toliau bendroves ir stambiuosius...

 • Idomu

  Technikos neturėjo, o kuro 69 tonos kažkur prašapo...

 • ūkius

  Va ir bendrovė.

 • Zigmas

  Pirmyn taip ir toliau kiek dar tokių yra!!!!

 • baisu

  o kiek dar nepaciupinetu SSSSTTTT

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai