Ūkis
Pakaunės ūkininkai jau galvoja apie artėjančius pavasario darbus
2011-02-02

Kaunas, vasario 2 d. Nors dar pats viduržiemis, tačiau Kauno rajono ūkininkai, tarsi nujausdami, kad žiema ilgai neužtruks, jau galvoja apie artėjančius pavasario darbus, todėl aktyviai dalyvauja susitikimuose su specialistais.

Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkas Antanas Nesteckis, kreipdamasis į Taurakiemio krašto ūkininkus, akcentavo, kad teikiamos paslaugos turi būti tinkamai įformintos, nevalia slėpti sąskaitų. Ir žemės panauda negali būti neatlygintina. Teikiant deklaracijas, pažeidimai bus matomi, todėl galima sulaukti griežtų sankcijų. A. Nesteckis ūkininkams patarė samdyti darbuotoją, nors ir sezoniniam darbui, turintį verslo liudijimą.

Kauno rajono Žemės ūkio skyriaus vedėjo Alvydo Rimdeikos ūkininkai teiravosi apie pernai seniūnijoje panaikintą žemės ūkio specialisto etatą. Vedėjas informavo, kad pakeitimų nebus, žemės ūkio deklaravimas vyks taip, kaip ir pernai: 2 dienas per savaitę į seniūniją atvažiuos specialistė iš gretimos Rokų seniūnijos. Dėl paties deklaravimo taip pat jokių pasikeitimų nėra. Žemės ūkio skyriaus vedėjo ūkininkai paprašė, kad drauge su kasmetine traktorių technikine apžiūra būtų surengta ir purkštuvų techninė apžiūra.

Delavalis 04.01

Didžiausią susitikimo laiko dalį užėmusi Kauno apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vedėja Diana Šutovienė su specialistėmis supažindino žemdirbius su sveikos gyvūnų bandos principais, gyvūnų laikytojams privaloma dokumentacija, informavo apie įvairių dokumentų įsigijimo terminus ir baudas už jų neturėjimą.

Ūkininkams priminta, kad kritus gyvuliui, būtina pranešti UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija", paaiškinta apie įvairių išlaidų kompensavimą, sutartis su veterinarijos gydytojais, apie pieno supirkimą ir jam keliamus reikalavimus.

Kauno marių regioninio parko vyriausias biologas Giedrius Vaivilavičius susilaukė klausimų apie Piliuonos draustinį: kokia veikla jame draudžiama, kodėl ir kas leidžiama daryti, programas „Natūra 2000" bei „Kraštovaizdžio kūrimas". G. Vaivilavičius kalbėjo apie biologinės įvairovės reikšmę, akcentavo „Dalgio ekologiją", pateikė faktų apie Lietuvoje nykstančias 190 rūšių augalų, paukščių, vabzdžių, skaidrėmis vaizdžiai ir įtikinamai iliustruodamas savo žodžius. Biologas ragino ūkininkus prižiūrėti ir šienauti pievas, nes taip, kaip dabar, apleistos pievos yra įvairių žolynų ir augalų nykimo laukuose priežastis.

Aplinkos apsaugos departamento Kauno rajono agentūros viršininkas Vytautas Rimas kalbėjo apie želdinių kirtimą ir medžių genėjimą, baudas pievų ir ražienų degintojams. Įspėjo ūkininkus, kad atsisakytų šio žalingo įpročio, naikinančio gyvąją gamtą. Padegėjai ne tik turės sumokėti baudą, bet ir negaus jiems priklausančių išmokų.

LŽŪKT Kauno rajono biuro vedėja Jadvyga Ditkevičienė pristatė naujus biuro darbuotojus, papildžiusius žemės ūkio konsultavimo tarnybą: agronomą Paulių Paulauskį ir apskaitininkę Valdonę Česonienę. Vedėja pasidžiaugė ūkininkais, užsiimančiais ekologiniu ūkininkavimu. Pateikė paraiškų pateikimo grafiką. J. Ditkevičienė smulkiuosius ūkininkus kvietė dalyvauti žemės ūkio valdų modernizavimo programoje. Drąsino abejojančius ar nedrįstančius pagalbos kreiptis į Žemės ūkio konsultavimo tarnybą. Tiems, kurie naudojasi konsultavimo paslaugomis, grąžinama iki 50 proc. išlaidų.

KRS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks Jūsų pomėgis laisvalaikiu?
Orai