Ūkis
Lietuvos centrinei kredito unijai vadovaus F. Dirginčius
2011-03-21

Vilnius/Kaunas, kovo 21 d. Lietuvos centrinei kredito unijai (LCKU), vienijančiai 61 šalyje veikiančią kredito uniją, nuo šiol vadovaus Fortunatas Dirginčius. Naujasis valdybos pirmininkas šias pareigas pradės eiti nuo kovo 29 d. Centrinės kredito unijos valdybos sprendimu F. Dirginčius nuo šių metų kovo 29 d. pradės eiti ir LCKU administracijos vadovo pareigas.

„Nors užimame tik 2 proc. bankinės rinkos, matome ir jaučiame vis didėjantį Lietuvos žmonių pasitikėjimą kredito unijomis - lietuviško kapitalo kredito įstaigomis. Tai mus įpareigoja užtikrinti saugią ir patikimą veiklą, teikti pažangias ir reikalingas finansines paslaugas nariams. Pagrindiniai šio laikmečio uždaviniai yra kooperacijos idėjų ir principų populiarinimas, kredito unijų teisinės bazės tobulinimas ir pritaikymas nūdienai. Mes, kaip ir anksčiau, didelį dėmesį skirsime žemės ūkio, smulkaus verslo finansavimui, klausimams, susijusiems su visuomenės finansiniu švietimu, ypač tarp jaunimo. Tiesiog stiprinsime kredito unijų reikšmę ir ekonominiame, ir socialiniame šalies gyvenime", - teigia naujai išrinktas vadovas.

Fortunatas Dirgičius

F. Dirginčius Lietuvos kredito unijų sistemoje pradėjo dirbti nuo 1998 m., kai ėjo rinkodaros specialisto pareigas Kanados Desjardins kredito unijų Tarptautinės plėtros skyriaus projekte. Nuo 2002 m. paskirtas Lietuvos centrinės kredito unijos Rinkodaros skyriaus vadovu. Išrinktasis vadovas šiuo metu yra kredito unijos „Moterų taupa" (Kaunas), iškėlusios jo kandidatūrą į LCKU valdybos nario bei valdybos pirmininko vietą, ir Akademinės kredito unijos (Kaunas) narys.

Naujas LCKU vadovas išrinktas po to, kai iš Centrinės kredito unijos valdybos pirmininko ir administracijos vadovo pareigų atsistatydino ilgametis kredito unijų sistemos darbuotojas Sigitas Bubnys, kuris nuo šiol dirbs Tarptautinėje Vokietijos kompanijoje, vykdančioje mikrofinansų projektus Vidurinėje Azijoje ir Afrikoje.

Pasak Lietuvos centrinės kredito unijos pranešimo, šalyje šiuo metu veikia 68 kredito unijos, 61 iš jų vienija Lietuvos centrinė kredito unija ir Asociacija Lietuvos kredito unijos. Lietuvos kredito unijoms priklauso daugiau nei 115 tūkst. narių, jų valdomas turtas siekia per 1,3 mlrd. litų.

Kredito unija - kooperatiniais pagrindais fizinių asmenų savanoriškai įsteigta ir nustatyta tvarka įregistruota įstaiga. Kredito unija telkia savo narių pinigines lėšas narių ūkiniams ir socialiniams poreikiams tenkinti, teikiant savitarpio paskolas. Minimalus kredito unijos narių skaičius - 50. Kredito unijos kapitalą sudaro pajinis - kredito unijos narių įnašai, rezervinis ir papildomas kapitalai.

Eltos inf.

Pokalbį su F. Dirginčiumi apie lengvatines paskolas žemdirbiams, spausdiną žurnale MANO ŪKIS 2010 m. birželio mėn., rasite čia.

Delavalis 04.01
Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks Jūsų pomėgis laisvalaikiu?
Orai