Ekologiniai ūkiai: ar galima rišti galvijus tvartuose?
2011-02-04

Vilnius, vasario 4 d. Gyvulininkystė yra viena iš ekologinio ūkininkavimo sričių. Čia galioja ES teisės aktais nustatyti reikalavimai, kurių reikia laikytis siekiant sertifikuoti ekologiškus galvijus. Vienas iš tokių reikalavimų yra draudimas rišti galvijus. Tačiau ką daryti, jei galvijas agresyvus?

Pastaruoju metu vis daugiau ekologiškai ūkininkaujančiųjų kreipiasi į Žemės ūkio ministeriją, prašydami leidimo rišti galvijus tvarte. Jų teigimu, laisvai laikomi galvijai sužaloja vieni kitus, kai kurie iš jų savo agresyvumu kelią grėsmę žmonių saugumui. 

Kaip informavo Žemės ūkio ministerijos Agroaplinkosaugos ir ekologinio ūkininkavimo skyriaus vyriausioji specialistė Neda Jakubauskienė, nedideliuose ūkiuose, t. y. ūkiuose, kuriuose laikoma iki 100 sutartinių gyvulių, rišti galvijus tvartuose galima be jokio išankstinio leidimo, todėl kreiptis į sertifikavimo institucijas ar Žemės ūkio ministeriją tokiais atvejais nereikia.

Nedideliuose ūkiuose auginami galvijai gali būti rišami tvartuose nepriklausomai nuo tvartų eksploatavimo laikotarpio pradžios, jeigu ekologinės gamybos ūkio subjektas sertifikavimo įstaigai pagrindžia, kad yra neįmanoma galvijų laikyti grupėmis, atitinkančiomis jų elgesio reikalavimus.

ŽŪM inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokie Jūsų lūkesčiai?
Orai