Basf A1 25 03 24 Basf m1 25 03 24
Technika
Grūdų džiovyklų poreikis nemažėja

Kaunas. Grūdų džiovyklomis ir saugyklomis prekiaujančių įmonių atstovai sako, kad po praėjusio itin drėgno sezono sulaukia daugiau užklausų apie šią įrangą, nemažėja ir į ją investuoti planuojančių žemdirbių.

Suomių gamintojo „Mepu“ džiovyklomis prekiaujančios įmonės „Litmepu“ direktorius Algis Juktonis pripažįsta, kad po praėjusių metų užklausų gerokai padaugėjo, tačiau įmonės pajėgumai neleidžia įgyvendinti daugiau projektų. „Mūsų pardavimai daugmaž kasmet stabilūs, kiekvienais metais įrengiame apie 15–20 džiovyklų“, – sako A. Juktonis.

Įmonė siūlo stacionarias porcines ir nepertraukiamo veikimo, taip pat mobilias džiovyklas. Mažiausia džiovykla gali išdžiovinti 12 t/val., didžiausia – 150 t/val. grūdų. Pasak A. Juktonio, mūsų šalyje populiarios tiek stacionarios, tiek mobilios džiovyklos – kasmet jų įmonė įrengia beveik po lygiai, o pagrindiniai klientai – apie 500–700 ha žemės dirbantys ūkiai.

Bioversija m7 2024 03 12


Pasak Algio Juktonio, drėgnas praėjusių metų sezonas suaktyvino žemdirbių susidomėjimą grūdų džiovyklomis


„Šiemet „Mepu“ pristatė naujas mobilias modulines džiovyklas M4, kurių talpa gali būti nuo 16 iki 90 m3. Šių džiovyklų privalumas – galimybė jas išdidinti dėl jų modulinės konstrukcijos“, – naujoves pristato įmonės vadovas. Gana naujas produktas „Litmepu“ asortimente – ir vokiečių gamintojo „Bühler“ grūdų valomosios.

Plačią žemės ūkio technikos ir įrangos gamą siūlančios bendrovės „Specagra“ direktorius Renaldas Pelanis taip pat sutinka, kad pernykščiai metai ypač suaktyvino tiek stacionarių, tiek mobilių džiovyklų paklausą. Jo teigimu, susidomėjimas džiovinimo, taip pat sandėliavimo įranga neblėsta ir šių metų pradžioje, tiesa, kol kas kas žemdirbiai nuo investicijų susilaiko, nes nedrįsta prognozuoti būsimo derliaus. Bendrovė siūlo dviejų gamintojų – lenkų „Araj“ ir italų „Mecmar“ džiovyklas.

R. Pelanis neslepia, kad pernai jų įmonė nemažai pajamų gavo iš gyvulininkystės technikos ir įrangos pardavimų – šios grupės apyvarta 2017 m. padvigubėjo, palyginti su ankstesniais metais. Tad šiemet išplėtė pasiūlą – pasirašė sutartį su italų gamykla „Faresin“, gaminančia teleskopinius krautuvus.


„Naujo dizaino Major modelyje pakeista ne tik išorė – didelis dėmesys taip pat skirtas patogumui, saugumui, valdymo paprastumui“, – sako Renaldas Pelanis


Svarbiausias „Specagra“ akcentas parodoje „Ką pasėsi...“ buvo atnaujintas Zetor Major HS80 modelis. „Prieš dvejus metus pristatėme pirmąjį naujo dizaino Zetor traktorių, sukurtą bendradarbiaujant su „Pininfarina“ dizaino studija. Dabar pristatome ir naujo dizaino Major modelį. Džiaugiamės vykdydami pažadus – iki 2020 m. gamykla planuoja pakeisti visų modelių dizainą“, – sako R. Pelanis ir priduria, kad pakeista ne tik traktoriaus išorė, bet ir įdiegti nauji techniniai sprendimai, siekiant užtikrinti didesnį patogumą, saugumą, valdymo paprastumą.

Didžiausias pokytis – nuožulnus kapotas, šiuolaikiški žibintai, kad patogiau būtų dirbti, geriau matytųsi. Didesnis dėmesys skirtas saugumo klausimams, patobulintas skydelis, atsižvelgiant į ES saugumo reikalavimus, sumontuotos papildomos apsaugos, kad saugu būtų dirbti su priekiniu krautuvu.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos