Perdirbėjai: pieno kainų žirklės sumažėjo
2019-05-14

Vilnius. Pieno supirkimo kainų žirklės tarp mažų šeimos ūkių ir stambių žaliavos tiekėjų išlieka pakankamai didelės, tačiau kainų skirtumas šiemet  sumažėjo, teigia perdirbėjai.

Tris didžiąsias šalies pieno perdirbimo bendroves – „Pieno žvaigždės“,  Vilkyškių pieninė ir „Rokiškio sūris“ vienijančios asociacijos Pieno centras vadovas Egidijus Simonis teigia, kad  perdirbėjai suinteresuoti, jog rinkoje būtų ne tik stambūs, bet ir smulkesni šeimos ūkiai.

„Mums svarbu, kad didėtų lietuviško kokybiško pieno kiekis, nes dabar didelę dalį jo tenka

importuoti. Suprantama, kad pagal Pieno įstatymą suskirstyti į grupes ir žemesnėse grupėse gaudami mažesnę kainą ūkininkai negali išsilaikyti, todėl stengiamės, kiek leidžia rinkos sąlygos, palaikyti šeimos ūkius“, – pranešime sakė E. Simonis.

Pasak jo, stambiesiems Lietuvos ūkiams mokamos pieno supirkimo kainos pastaraisiais mėnesiais viršija ES, JAV bei Naujosios Zelandijos žaliavos kainų vidurkį.

„Žaliavos kainai didelę įtaką daro perdirbtų pieno produktų eksporto rezultatai, kurie praėjusių metų antroje pusėje ir šių metų pradžioje nebuvo geri Lietuvos pienininkams. Didžioji dalis lietuviškų produktų parduodama ES rinkoje, o čia pagrindinių produktų kainos niekaip neatsistato“, – sakė E. Simonis.

Vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina visiems ūkiams pirmąjį ketvirtį siekė 306 eurus už toną – 3,3 proc. daugiau nei pernai (296 eurai), pranešė Pieno centras.

Stambiųjų pieno ūkių, iš kurių superkama apie 65 proc. visos žaliavos, natūralaus pieno kainos vidurkis siekė 343 eurus už toną ir smuktelėjo 1,2 proc. (347 eurai).

Portalo milkprices.nl duomenimis, didžiosios JAV pieninės stambiesiems pieno tiekėjams, per metus parduodantiems daugiau kaip 500 tonų žaliavos, kovą už pieną mokėjo vidutiniškai 337 eurus už toną, Naujosios Zelandijos – 306 eurus, ES – 334 eurus.

Žemės ūkio ministerijos duomenimis, tokį pat kiekį pristatantys stambūs Lietuvos pieno ūkiai šį kovą gavo vidutiniškai 342 eurus už toną.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(6)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • ukis

  NUO BIRZELIO KAINOS KAINOS VEL BUS KARPOMOS SU ZIRKLEMIS ZEMYN

 • b

  Ale kaip pasiuto dėl šio straipsnio pieno gamintojų asociacija."Bando sukiršinti",kaip rašo.Bent tapo aišku,kad už tas pieno kainų"žirkles"pasisako pieno gamintojų asociacija(vadovybė).Keista tai,kad jie visur prisistato kaip VISŲ pieno gamintojų atstovai.

 • Nuomonė

  Čia perdirbėjų demagogija. Tegu parašo bazinių rodiklių kainą. Lygina 3,9 riebumo ir 4,3 kainą

 • Piktasis šeškas

  Nebebus maziukų - stambesnieji pataps mažesniais, o stambus-vidutiniokais, o stambiausieji dar sustambes, tokia realybė - šikančio traukinys nelaukia

 • aišku kad taip

  nes iš kur daugiau mokėsi stambiems,jei nebus mažiukų,jų sąskaita ir galima mokėt daugiau stambiems.

 • ukis

  melagi simoni maziukai reikalingi tam kad deka ju galetumete didesems moketi sitokia kaina kai maziuku neliks tai ir biznio neliks

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks Jūsų pomėgis laisvalaikiu?
Orai