Basf A1 25 03 24 Basf m1 25 03 24
Renginiai
Veterinarijos gydytojai jaučiasi praradę identitetą ir profesinį stabilumą

Kaunas, spalio 15 d. Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacija (LVGA) kitais metais švęs įkūrimo devyniasdešimtmetį, tačiau veterinarijos gydytojų nuotaikos - nešventiškos. Jie jaučiasi praradę identitetą ir profesinį stabilumą.

Šios ir kitos mintys išsakytos praėjusį penktadienį Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos didžiojoje salėje surengtame 41-ame  LVGA suvažiavime. Nors jis parsidėjo tik vidurdienį, Veterinarijos akademijos fojė neįprastas šurmulys tvyrojo jau nuo ryto - čia veikė Veterinarijos farmacijos ir kitų įmonių paroda.

Savo produkciją ir paslaugas pristatė „Royal Canine", „Joniškio grūdai", „Ruvera", „Vetfarmas", „Virbac", „Phizer Animal Health", „Veta", „Dopharma Baltic LTD", „Partnervetas", „KRKA Lietuva", „Magnum veterinarija" ir kitos bendrovės.

Bioversija m7 2024 03 12

Veterinarijos gydytojams suvažiavimas - ne prievolė, o puiki galimybė susitikti, pabendrauti, todėl susirinkusieji neskubėjo užimti vietų salėje, gyvai diskutavo, šmaikštavo, dalijosi naujienomis.

Suvažiavimas pradėtas šalies himnu. Tylos minute pagerbtas Anapilin iškeliavusio pirmojo atkurtos LVGA prezidento Rimanto Karazijos atminimas.

Suvažiavimo dalyvius žemės ūkio ministro Kazio Starkevičiaus vardu pasveikino jo patarėja Edita Gudišauskienė, Pasaulinės gyvūnų sveikatos organizacijos (OIE) veterinarijos ekspertas Kazimieras Lukauskas, Europos Komisijos veterinarijos ekspertas Darius Remeika, Veterinarijos akademijos Studijų skyriaus vadovo pavaduotoja Gražina Januškevičienė. Tarp svečių buvo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas, „Pieno tyrimai" direktorius Saulius Savickis, Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto direktorius Gediminas Pridotkas.

Kazimiero Lukausko nuomone, aukštųjų mokyklų sujungimas padarė daugiau žalos, nei davė naudos

„Šiandien Lietuvoje veterinarijos gydytojai yra nuskriausti. Lietuvos veterinarijos akademija integruota į Lietuvos sveikatos mokslų universitetą. Privalome apsvarstyti, ką davė šis sujungimas. Praradome identitetą ir profesinį stabilumą. Reikėtų grįžti prie šio neteisingai išspręsto klausimo", - sakė Kazimieras Lukauskas.

Jis vylėsi, kad netrukus LVGA turės etatinę vadovybę, kuri profesionaliai ir operatyviai spręs profesines problemas ir klausimus. Suvažiavime džiaugtasi, kad Lietuvai atsiveria naujos rinkos, tačiau nuogąstauta, kad šalyje mažėja kiaulių ir karvių, ir gali atsitikti taip, kad greitai galime neturėti, ką eksportuoti, kad nebereikės ir veterinarijos gydytojų.

K. Lukauskas informavo, kad parengtas ir kitais metais bus svarstomas bendras visai Europos Sąjungai gyvūnų sveikatos įstatymo projektas.

Darius Remeika akcentavo, kad veterinarijos gydytojai dirba labai svarbų darbą, nuo kurio priklauso gyvūnų sveikata ir Lietuvos gerovė. Pasak jo, Lietuvoje gyventojai nepakantūs fermų kaimynystei, piktinasi sklindančiais kvapais. „Kitose šalyse žmonės dėl to nesiskundžia, o pas mus nenori suprasti, kad jei nebus gamybos, nebus ir produkcijos", - sakė D. Remeika.

Metinę LVGA ataskaitą pateikė  prezidentas Vidmantas Bižokas

Metinę LVGA ataskaitą pateikęs prezidentas V. Bižokas pasidžiaugė, kad asociacijos narių gretos kasmet auga. Šiuo metu LVGA vienija 1039 narius, suvažiavime dalyvavo 259 asociacijos nariai. Per ataskaitinius metus surengta nemažai seminarų ir mokymų, tradicinės veterinarų sporto šventės.

„Pernai dėl kiaulių maro praleistą šventę surengėme šiemet prie Germanto ežero. Burtai lėmė kitą „olimpiadą" organizuoti panevėžiečiams, tikimės, kad jos nukelti nereikės", - demonstruodamas šiųmečio renginio nuotraukas vylėsi V. Bižokas.

Suvažiavimas išklausė ir patvirtino LVGA Revizijos komisijos pirmininko H. Medvecko ataskaitą. Per ataskaitinį laikotarpį asociacija gavo 113, 6 tūkst. Lt. Etikos komisijos pirmininko V. Plioplio ataskaita buvo labai lakoniška - Etikos komisija nesurengė nė vieno posėdžio, nes negavo pranešimų apie etikos pažeidimus.

LVGA viceprezidentas Petras Tamašauskas diskusijose kėlė klausimą dėl veterinarinių medicininių atliekų, Juozas Labeikis kalbėjo apie tai, kodėl veterinarijos gydytojai kratosi praktikantų, Audrius Kymontas įvardijo net keletą problemų, su kuriomis kasdieniame darbe susiduria jis pats ir ko kolegos.

Su aktualia Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija suvažiavimo dalyvius supažindino direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas. Pasak jo, valstybės kontrolei atlikus auditą, teko keisti medicininių atliekų tvarkymo įstatymą. Vidmantas Paulauskas sakė, jog bus atsižvelgta į suvažiavimo metu išsakyta mintis ir pastabas.

Apžvelgdamas gyvūnų ligų situaciją pasaulyje ir Lietuvoje V. Paulauskas sakė, kad nerimą kelia Rusijoje siaučiantis afrikinis kiaulių maras. Liga aptinkama ne tik fermose, bet ir tarp laukinės faunos. Jo nuomone, netrukus šios ligos atvejų galime turėti ir Lietuvoje.

Kol kas šiais metais Lietuvoje užregistruoti tik penki pasiutligės atvejai - gerokai mažiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Profilaktika - gyvūnų skiepijimas ir jaukų mėtymas - pasiteisina. „Po poros metų pasiutligės atvejų mūsų šalyje neturėtume fiksuoti", - prognozavo V. Paulauskas.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba atliko nemažai tikrinimų. Didžiausia problema ir dažniausiai fiksuojamas pažeidimas buvo prekyba neregistruotais veterinariniais vaistais, taip pat nustatoma nemažai apskaitos trūkumų.

Suvažiavimas baigtas gražia nata - asociacijos nariai Zigmantas Stumbra ir Vytautas Striška apdovanoti LVGA padėkomis. Išklausę V. Kochanskytės, E. Bavikino, G. ir T. Slausgalvių koncertinę programą „Ten, kur svajonės lekia...", asociacijos nariai tęsė darbą sekcijose.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos