Basf A1 25 03 24 Basf m1 25 03 24
Pasaulyje
Vaikų darbas žemės ūkyje gilina skurdą ir atsilikimą

Roma. Nuo 2012 m. žemės ūkyje pasaulyje dirbančių vaikų skaičius išaugo daugiau kaip 10 proc. Jungtinių Tautų žemės ūkio ir maisto organizacija FAO įspėja, kad ši tendencija kenkia pastangoms panaikinti badą ir skurdą.

Vaikų darbas žemės ūkyje pastaraisiais metais vėl auga, visų pirma, dėl konfliktų ir stichinių nelaimių, kurias sukelia klimato kaita. Ši nerimastinga tendencija ne tik kelia grėsmę milijonų vaikų gerovei, bet ir menkina pastangas panaikinti pasaulyje badą ir skurdą, perspėja FAO.

Pasaulio žemės ūkyje 2012 m. dirbo 98 mln. vaikų, dabar šis skaičius išaugo iki 108 mln. Užsitęsę konfliktai ir klimato kaitos nulemtos stichinės nelaimės, kurias lydi priverstinė migracija, paskatino priverstiniam darbui šimtus tūkstančių vaikų.

Pavyzdžiui, Libane, Sirijos pabėgėlių stovyklose, vaikai priversti dirbti, kad užtikrintų savo šeimų išlikimą. Pabėgėlių vaikai apdoroja česnakus, darbe šiltnamiuose, kur auginami pomidorai, nuima bulvių ir pupelių derlių. Jie dažnai susiduria su daugybe pavojų ir rizikų, įskaitant pesticidus, prastą sanitarijos lygį dirbant lauko darbus, kaitrą ir nuovargį dėl fiziškai sunkių darbų.

FAO pabrėžia, kad vaikų darbas žemės ūkyje yra pasaulinė problema, kuri neigiamai paveikia vaikus, žemės ūkio sektorių ir gilina skurdą kaime. Kai vaikai priversti dirbti ilgas valandas, jie neturi galimybių lankyti mokyklos ir tobulinti savo įgūdžių, todėl ateityje jie neteks galimybės gauti orų darbą, menkesnės bus žemės ūkio sektoriaus modernizavimo galimybės.

Vaikų darbas apibrėžiamas kaip darbas, kuris netinka tam tikro amžiaus vaikams, neigiamai veikia jų išsilavinimą, gali pakenkti jų sveikatai, saugumui, dorovei. Tačiau ne kiekvienas darbas, kuri atlieka vaikai, laikytinas vaikų darbas. Kai kurios veiklos gali padėti vaikui įgyti svarbių įgūdžių ir prisidėti prie išgyvenimo bei pajamų užtikrinimo.

Tačiau didžioji dalis darbų, kuriuos vaikai atlieka žemės ūkyje, netinka jų amžiui. Tai dažnai yra pavojingi darbai ir gali pakenkti jų gerovei. Pavyzdžiui, darbas pesticidais apdorotuose laukuose, naktinis darbas žvejybos laivuose, sunkių krovinių krovimas gali pakenkti vaikų socialiniam ir fiziniam vystymuisi.

MŪ inf.

Bioversija m7 2024 03 12
    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos