Ūkininkai blokavo pagrindinę Zagrebo magistralę
2012-02-23

Zagrebas, vasario 23 d. Kroatijoje vykstantys ūkininkų protestai dėl mažų pieno supirkimo šią savaitę pasiekė apogėjų - dešimtys traktorių antradienį blokavo pagrindinę sostinės Zagrebo magistralę. Mieste sutriko eismas. Policijai įsikišus, dalis traktorių grįžo į ankstesnes pozicijas. Susitarti su perdirbėjais ir valdžia ūkininkams vakar nepasisekė.

Kaip praneša portalas „Agrarheute", ūkininkų pasipiktinimą ir protestus sukėlė pieno perdirbimo koncerno „Dukat" kainų politika. Pieno gamintojai reikalauja mokėti už pieną bent tiek, kiek mokėta iki šiol, t. y. 2,7 Kroatijos kunos (maždaug 1,23 Lt) už litrą. Tuo tarpu perdirbėjai sumažino supirkimo kainą iki 2,3 kunos (1,05 Lt) už litrą ir teigia negalintys mokėti daugiau.

(danas.hr nuotrauka)

Koncernas „Dukat" - stambiausia Kroatijos pieno perdirbimo įmonė - nuo 2007 metų priklauso Prancūzijos grupei „Lactalis". Ūkininkams paskelbus boikotą, maždaug 1 milijonas litrų pieno nepasiekė perdirbimo įmonės. Tačiau, anot Kroatijos spaudos, koncernas nuostolių beveik nepatyrė, nes vietinio pieno trūkumą staigiai kompensavo žaliava iš Prancūzijos. Tai paskatino ūkininkus imtis aktyvesnių protesto veiksmų.

Anot kroatų portalo „Dnevnik", vakarykštis žemdirbių susitikimas su žemės ūkio ministru Tihomiru Jakovina buvo nesėkmingas. Kroatijos žemės ūkio ministerija streiką vadina politizuotu ir teigia, kad jį kursto opozicinė Kroatijos valstiečių partija HSS. Ūkininkai vakar pareikalavo susitikimo su šalies premjeru ir prezidentu ir tęsia protesto akciją.

Kaip praneša „Top agrar", koncernas „Dukat" kainos mažinimą grindžia galimybe importuoti pigią pieno žaliavą iš Serbijos bei Bosnijos ir Hercegovinos. Kroatijoje yra apie 14,5 tūkst. pieno gamintojų, kuries kasmet pagamina apie 600 mln. litrų pieno. Teigiama, kad toks kiekis patenkina tik pusę vidaus rinkos poreikio, o likusią dalį perdirbėjams tenka atsivežti iš užsienio.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokie Jūsų lūkesčiai?
Orai