Nuo paslaptingo viruso avys žūsta ir Didžiojoje Britanijoje
2012-02-28

Viltšyras, vasario 28 d. Didžiosios Britanijos ūkininkai jaučiasi bejėgiai prieš paslaptingąjį Šmalenbergo virusą, kuris jau apėmė daugiau kaip 70 fermų ir pražudė šimtus avių. Tūkstančiai avių serga ir yra sunkios būklės. Dėl plintančio naujo viruso susirūpinę ir Nyderlandų, Vokietijos, Belgijos gyvulių augintojai.

Britų fermeriai, rašo agronews.ru, kaltina valstybines sanitarines tarnybas, kurios laiku nesureagavo į olandų ir vokiečių gyvulių augintojų perspėjimus dėl naujojo viruso. Pirmieji nerimo ženklai dėl Šmalenbergo viruso pasigirdo daugiau kaip prieš metus. Šiuo metu virusas apėmęs fermas trijose grafystėse, tačiau ūkininkai baiminasi, kad jis išplis po visą šalies teritoriją.

Šmalenbergo (Schmallenberg) virusas buvo pavadintas pagal Vokietijos vietovę, kur jis 2011 m. buvo pirmą kartą nustatytas. Gruodžio pradžioje apie ėriukų smegenų ar galūnių apsigimimus pranešė ir 20 Nyderlandų ūkių. Jie visi gimė negyvi arba nugaišo netrukus po gimimo. Ėriukams nustatytas tas pats virusas, kuris kiek anksčiau buvo nustatytas ir suaugusiems galvijams devyniuose ūkiuose šalies rytuose.

Vokietijoje ir Olandijoje sergančioms avims ir pieninėms karvėms pasireiškė šie simptomai: karščiavimas, bendros būklės pablogėjimas, apetito praradimas ir primilžio sumažėjimas iki 50 proc. Didžiausią nerimą dėl galimo ligos plitimo kelia tai, kad virusu užsikrėtę buvo dar negimę galvijai ir ėriukai.

Europos Komisija ragina ES šalis nares vykdyti Šmalenbergo viruso stebėseną ir renka duomenis, kurie padėtų prognozuoti šio viruso keliamus pavojus ir kovoti su juo. Lietuvoje vadinamojo Šmalenbergo viruso kol kas neaptikta.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokie Jūsų lūkesčiai?
Orai