Mįslingas galvijų kritimas JAV
2012-07-23

Ostinas (Teksasas, JAV), liepos 23 d. Teksaso valstijos ūkio ganykloje neaiškiomis aplinkybėmis vienu metu krito 15 karvių. Remiantis preliminariais tyrimo rezultatais, galvijus galėjo pražudyti genetiškai modifikuota ganyklos žolė, kuri dėl nežinomų priežasčių pradėjo išskirti nuodingas medžiagas.

Kaip praneša „Pakalert Press", vieną rytą ūkininkas Džeris Abelis kaip paprastai išleido karves į ganyklą. Pieva užsėta genetiškai modifikuota žole Bermuda (atmainos pavadinimas Tifton 85). Pievą ganymui ūkininkas naudoja jau 15 metų. Žolė joje vešli ir baltyminga.

Neilgai trukus ūkininkas išgirdo garsų mūkimą Iš pradžių pamanė, kad kuri nors iš karvių veršiuojasi, bet atskubėjęs išvydo kraupų vaizdą: vienos jau buvo kritusios, kitas buvo ištikę traukuliai. Per kelias valandas iš 18 karvių nugaišo 15.

Veterinarijos gydytojas, atlikęs skrodimą, daro prielaidą, kad galvijus pražudė žolės išskirtos ciano dujos. Veterinaro manymu, dujų išsiskyrimą galėjo nulemti keletas priežasčių, tarp jų ir labai sausringi orai, kurie šiame regione tęsiasi jau dvejus metus.

Anot svetainės „Pakalert Press", kiti regiono ūkininkai taip pat skundėsi besiganančių galvijų negalavimais, tačiau mirtinių atvejų nebuvo.

Dėl šio atvejo pradėtas tyrimas, kuriame dalyvauja mokslininkai ir JAV žemės ūkio departamento specialistai. Aiškinamasi, ar GMO žolė galėjo netikėtai mutuoti.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokie Jūsų lūkesčiai?
Orai