Pasaulyje
A.Lukašenka įsakė surinkti kiekvieną grūdą
2018-08-07

Minskas. Žemdirbius aplankęs Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka nurodė dirbti taip, kad laukuose neliktų grūdų.

Minsko srities derliaus nuėmimo vietose apsilankęs A. Lukašenka įsakė padaryti viską, kad grūdų derlius šalyje būtų kuo didesnis, pranešė Baltarusijos naujienų agentūra Belta. Jis kalbėjo, kad dėl šiemet grūdų derlius daugelyje šalių dėl karšto oro turėtų būti daug mažesnis, didelių nuostolių patirs Vokietija ir Lenkija. Prognozuojama, kad Rusijoje bus nukulta 25 proc. mažiau nei pernai.  

„Žinoma, mes kažką praradome, bet ne tiek daug. Viešpats buvo gailestingas. Štai kodėl nepamirškime, kad mes neskubėsime pirkti grūdų kitur. Grūdų turėsime savo rinkoje. Tačiau kainos bus didelės, o jūs žinote, kokios kokybės pašarą mes turėsime pirkti. Štai kodėl reikia dėti didžiausias pastangas, kad surinktume  kiekvieną grūdą, kurį auginome, taip pat ir kukurūzus“, - sakė prezidentas.

Pranešama, kad šiais metais Baltarusijos grūdų derlius bus 0,5 mln. tonų mažesnis nei praėjusiais metais. Tačiau šalis turi 1,5 mln. tonų grūdų atsargų, kurio turėtų pakakti pieno, mėsos, paukštienos gamybai.

Teigiama, kad  šalyje jau surinkta 2,5 milijonų tonų grūdų, o vidutinis derlius siekia 28,8 centnerio vienam hektarui. Pernai Baltarusija prikūlė 7,99 mln. tonų grūdų, o tai yra  6,5 proc. daugiau nei 2016 metais. Šiemet tikimasi prikulti apie 7 mln. tonų grūdų.

Baltarusijoje šiuo metu grūdams ir ankštiniams augalams nuimti turima 9 100 kombainų. Vieno kombaino vidutinis darbo krūvis yra 234 ha.

Baltarusija didžiuojasi, kad laukuose dirba ir šalyje pagaminti kombainai. Neseniai į laukus išriedėjo „Gomselmaš“ pagaminti „Palesse“ kombainai, varomi  gamtinėmis dujomis (nuotraukoje). Teigiama, kad tai pirmieji tokie kombainai pasaulyje.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(15)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • Vilius

  (83.190.225.72)

  Labas Vvuki,kaip gyveni?

 • Vvukis

  (188.69.210.255)

  Mūsų žemės ūkį valdo tik oligarchai.

 • Dainius

  (84.15.34.19)

  Giedriuk, maišai žvyrą su cementu londej, nes 15 metų maišei alų su degtine, tai ir maišyk, nekomentuok apie dalykus, kurių neišmanai. Be pykčio.

 • Giedrius Miezys

  (92.40.248.127)

  Nereikia 'stumti' ant Baltarusijos,, šalis toli jau į priekį nuo Lt isiverzusi, save pilnai apsirupina, ir Rusija aprupina. Gal ir Ju kombainai ne vokiškos kokybes,, bet savo darba atlieka. Pas Lukošenka jau 5 automobiliu gamintojai fabrikus pasisistate,, o kiek Lt?

 • B

  (86.38.208.233)

  Baltarusijoje kiek nukula su kombainu jau sužinojom O Lietuvoje?

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Mūsų bėda tame kad mūsų bondinę ir kitus Lanzbyyrgio vagis, lygiai taip pat kaip ir buvusį SSKP lyderį Chrusčiovą konsultuoja amerikonas, tai su žemės ūkiu Lietuvoje gaunasi tas pats kaip anuomet su kukurūzų auginimu.

 • Blondinė

  (78.62.24.166)

  Mūsų vadovė nuostabi užsienio politikė, bet kas liecia vidaus politiką, ypač kaimą , tai jos demesys, manau yra labai menkas. Kodėl negalima gyvent kaip lenkai, kur ir maži šeimos ūkiai save išlaiko, nes supirkimo kainos yra adekvačios, leidžiančios gyventi tiek mažiesiems, tiek dideliems, o pas mus nori kaip Amerikoje padaryti porą didelių ūkių.

 • A

  (78.58.117.230)

  Caras ar ne, tačiau valstybės vadovo požiūris į žemės ūkio darbuotojus labai atsakingas. Ta prasme mes tikrai galime kaimynams pavydėti. Praėjusiais metais rudeniniame susitikime su žemės ūkio darbuotojais Lukašenka pirmiausiai paklausė: "Ar DUONĄ iš laukų jau surinkote?" Tuo tarpu mūsų prezidentei žemdirbiai neįdomūs nei didieji, nei maži. Ar gali būti kas nors blogiau nei abejingumas?

 • Tam joo

  (78.57.142.137)

  Ar tu įsakymo batkios negirdėjai, marš į dirvą grūdų rinkt greit, o durnus komentarus rašliavojes

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Lietuva gamino ne tik kombainus bet ir šovinius.

 • aldona.-dainiui

  (86.38.106.149)

  taip, jūs žinot kiek gausit išmokų,bet nežinot kiek pavasarį kainuos grūdai,trąšos,sėkla. ar žinot kiek kainuos rudenį jūsų karvučių pienas,ar po pusantrų metų auginimo jūsų buliukas? nežinodamas supirkimo kainų bent pora metų į priekį ar gudrus žmogus užstatinės karabasui ar bankui žemes ir tėviškę?

 • Dainius

  (84.15.34.19)

  Jei jūs be caro apsilankymo ir nurodymų nežinote ką ir kaip dirbti, tai vargas jums. O tarp to kad gaminti kombainą ir gaminti gerą kombainą, yra didelis skirtumas, kurio baltarusiai niekaip neįveikia.

 • aldona.

  (86.38.106.149)

  ar katras Lietuvos prezidentas aplankė žemdirbius? ar kėlė kokius uždavinius šalies ūkininkams ? atsakymą žinote.

 • Redakcija

  (88.119.49.126)

  Romai, Lietuva jau gamino kombainus. Nelabai pavyko. Priminsime apie šią istoriją.

 • Romas

  (78.62.216.200)

  Kazin kada Lietuva toki kombainuka pasigamins?Atrodo fainai

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kuri problema Jums didžiausia?
Orai