Japonijos ūkininko laukus „ravi“ antys
2012-02-27

Tokijas, vasario 27 d. Japonijos Kiūšiū saloje ūkininkaujantis Takao Furuno savo smulkiame ūkyje atgaivino senovinį ūkininkavimo būdą - jo ryžių laukus nuo kenkėjų gina antys. Toks ūkininkavimo metodas maždaug trečdaliu sumažina ūkininko išlaidas ir padvigubina derlių.

Prieš porą dešimtmečių pastebėjęs, kad augantis pesticidų naudojimas kelia grėsmę produkcijos vartotojams bei patiems ūkininkams, o ravėjimas rankomis atima daug laiko, T. Furuno ėmėsi atgaivinti 500 metų tradicijas turintį vadinamąjį Aigamo metodą.

Birželį į užlietus laukus sodinami ryžiai ir netrukus paleidžiami dviejų savaičių amžiaus ančiukai. Vieno akro (0,4 ha) plotą efektyviausiai „prižiūri" apie 100 ančiukų. Paukščiai maitinasi piktžolėmis, piktžolių sėklomis, vabzdžiais ir kitais kenkėjais, o prie pačių ryžių net neprisiliečia. Taip sutaupoma maždaug 240 valandų ravėjimo vienam hektarui.

Pasėliuose plaukiojančios antys taip aeruoja vandenį - pripildo deguonies, ir maišo dirvos paviršių. Paukščių mėšlas patręšia dirvą, be to, yra maistinių medžiagų šaltinis ryžių laukuose gyvenančioms žuvelėms, kurios maitinasi planktonu, galinčiu pakenkti ryžiams. Nors paprastai antys smulkias žuveles taip pat mielai prarytų, drumzliname vandenyje jų neliečia. Ūkininkui šis metodas maždaug trečdaliu sumažina gamybos sąnaudas ir beveik padvigubina derlių.

Siekdamas išlaikyti gerą dirvos struktūrą, savo smulkiame kelių ha ūkyje, T. Furuno stengiasi nuolat keisti tame pačiame plote auginamas kultūras. Trečdalyje ploto auginamos daržovės, dviejuose trečdaliuose - ryžiai. Nuėmus ryžių derlių, dirva „pamaitinama" kompostu ir į ją sėjami kviečiai. Visos kultūros šiame ūkyje auginamos be menkiausio pesticidų kiekio.

Ilgus metus T. Furuno stebėjo ūkyje vykstančius procesus, kad galėtų šiuo metodu pasiekti efektyviausio rezultato.

T. Furuno per porą dešimtmečių tapo tikruoju Aigamo metodo ambasadoriumi. Jo pastangų dėka, šį ūkininkavimo metodą savo ūkiuose taiko dešimtys tūkstančių ūkininkų ne tik Japonijoje, bet ir Kinijoje, Indijoje, Filipinuose, Vietname.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokie Jūsų lūkesčiai?
Orai