„Buliai, karvės, kiaulės ... ir kandidatai“
2012-02-29

Paryžius, vasario 28 d. Paryžiuje duris atvėrusi tradicinė Tarptautinė žemės ūkio paroda yra viena didžiausių Europoje. Skelbiama, kad per devynias dienas ją aplankys apie 700 tūkstančių žmonių. Prancūzijos laikraščiai daugiau dėmesio skiria ne tiek pačiai parodai, o ją lankantiems politikams, kurie siekia šalies prezidento posto.

Tradiciškai parodos atidarymo dieną į ją atvyksta šalies prezidentas ir sako kalbą, kurioje apžvelgia ūkininkų padėtį ir situaciją žemės ūkyje. Tradicijos paisyta ir šįkart, tuo labiau, kad šiemet Prancūzijoje vyks prezidento rinkimai. Nikolia Sarkozi (Nicolas Sarkozy), kaip šalies vadovas, šią parodą aplankė jau penktą kartą.

Laikraštis „Figaro", remdamasis visuomenės apklausos rezultatais, rašo, kad per artėjančius rinkimus už N. Sarkozi ketina balsuoti 40 proc. ūkininkų, o už jo pagrindinį varžovą socialistą Fransua Oliondą (Francois Hollande) - tik 12 proc. Už centristą Fransua Bairu (François Bayrou) balsuotų 18 proc., o už kraštutinių dešiniųjų atstovą Mari La Peną (Marine Le Pen) - 15 proc. ūkininkų.

Prancūzijos ūkininkai 2009 metų pabaigoje buvo labai nepatenkinti N. Sarkozi politika, nes visų žemės ūkio šakų būklė tuo metu buvo apverktina. Net 65 proc. ūkininkų išreiškė neigiamą požiūrį į tuometinį valstybės vadovą. Tačiau po trejų metų lygiai tiek pat - 65 proc. - ūkininkų išreiškė palankumą prezidentui N. Sarkozi, nes per tą laiką jų metinės pajamos išaugo vidutiniškai nuo 14,5 iki 30 tūkst. eurų.

Politologai primena, kad prancūzai ūkininkai tradiciškai palaiko dešiniuosius, tačiau šiandien kai kurie iš jų savo palankumą rodo kraštutiniams dešiniesiems. Dėl ūkininkų balsų varžosi visos politinės jėgos. Prasčiausiai tai daryti sekasi kairiesiems.

„Buliai, karvės, kiaulės ... ir kandidatai", - rašo Prancūzijos laikraštis „Aujourd'hui en France". Beveik visi kandidatai į prezidentus aplankys tarptautinę žemės ūkio parodą, norėdami įsiteikti ūkininkams, pasikalbėti apie genetiškai modifikuotus kukurūzus arba apie būsimą Europos bendrąją žemės ūkio politiką. Ir, žinoma, paragauti šimtų vyno, sūrio, dešros ir kumpio rūšių.

Anot „Liberation", N. Sarkozi rinkimų išvakarėse paskelbs apie keletą priemonių, kurios patrauks ūkininkus į jo pusę. Visų pirma tai aplinkosaugos reikalavimų, taikomų žemės ūkyje, paprastinimas. Dar pernai N. Sarkozi pareiškė, kad šie reikalavimai yra per griežti.

Laikraštis išspausdino interviu su žemės ūkio ekspertu Vensenu Šateljė (Vincent Chatelier), kuriame teigiama, kad Prancūzijos žemės ūkio finansiniai rezultatai priklauso visų pirma nuo eksporto. „Perspektyviausiomis žemės ūkio rinkomis įvardijamos besivystančios šalys. Europoje dėl aplinkosaugos, fiskalinių ir socialinių normų taikymo didės žemdirbių konkurencija, todėl realios perspektyvos Prancūzijos žemės ūkiui atsiveria tik už ES ribų", - sako V. Šateljė.

Tarptautinė žemės ūkio paroda yra gera proga pakalbėti apie Prancūzijos žemės ūkio problemas, modernius ūkius. Spaudoje paskelbta statistika rodo, kad didžiosios dalies prancūzų (86 proc.) suvokimas apie žemės ūkio ir kaimo profesijas yra labai miglotas. 27 proc. apklaustųjų išreiškė pasirengimą dirbti žemės ūkyje, iš jų 53 proc. - bedarbiai. Kiekvienais metais šalies žemės ūkis siūlo nuo 10 iki 15 tūkst. darbo vietų. Prancūzijos žemės ūkio darbuotojų rengimo asociacijos (ANEFA) duomenimis, šalies kaime yra 83 profesijos, kurioms ANEFA ieško darbuotojų per biržą.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokie Jūsų lūkesčiai?
Orai