Nuomonė
Prezidentė: žemės ūkyje reikia apsispręsti dėl ateities strategijos
2018-06-12

Vilnius. Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad reikia apsispręsti dėl Lietuvos žemės ūkio politikos krypties ir kaimo plėtros strategijos, nes dabar šis sektorius atvestas prie „netvarkos, anarchijos ir iškreiptos rinkos“.

D. Grybauskaitė antradienį Seime skaitydama priešpaskutinį metinį pranešimą tvirtino, jog šalies politikos lauke padėtis žemės ūkyje nėra nagrinėjama.

„Ūkininkaujančios politikos dėmesio centre niekaip neatsiduria ne tik aukštosios technologijos, bet ir padėtis pačiame žemės ūkyje, į kurį bus sudėta jau apie dešimt milijardų eurų europinės paramos“, – kalbėjo šalies vadovė.

Anot jos, įvairūs neskaidrūs judesiai žemės ūkio sektoriuje atvedė prie netvarkos.

„Žemės koncentracija vienose rankose, pajų ir vekselių biznis, nekontroliuojamas žemių įsigijimas, neskaidrios ES paramos dalybos, fiktyvūs ūkiai, taip vadinami sofos ūkininkai atvedė prie netvarkos, anarchijos ir iškreiptos rinkos“, – teigė šalies vadovė.

Pasak D. Grybauskaitės žemės ūkyje egzistuoja nelygybė. „Vieni kaime niekaip nesuduria galo su galu, kiti pamiršta deklaruoti šimtatūkstantinius sandorius“, – sakė prezidentė.

D. Grybauskaitės nuomone, Lietuvai reikia apsispręsti dėl žemės ūkio politikos ir kaimo plėtros strategijos. „Artėja dar vienos Europos Sąjungos derybos dėl paramos žemės ūkiui. Tačiau ir papildomi milijardai latifundinių santykių kaime nepakeis, todėl turime apsispręsti dėl žemės ūkio politikos ir kaimo plėtros strategijos“, – argumentavo Lietuvos prezidentė.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji viršus

(10)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Prezidentė apie žemės ūkį neturi jokio supratimo. Dar jei patarėjas nuo asfalto... ...ir dar kas jos rėmėjai... Elektrikas ministras.... Nieko stebėtina....

 • aukštaitis

  (37.157.149.6)

  skaitant komentarus matosi, kaip tame pasakyme, kad straipsnyje apie ratus, o komentarai apie batus. Žinoma, kam kas ant liežuvio, tą ir rašo. Jooo savo stiliuje ir racijoje. O jeigu po teisybei, tai nesupratau ko prezidentei sofkiniai neįtiko? Ar , kad Karbauskiui ir kitiems latifundininkams ( o jų matote savo kraštuose) papigiai neatidavė?

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Čia visiška tiesa pasakyta.Tie pinigai panaudoti ne Lietuvos kaimo gaivinimui bet sunaikinimui.

 • Linas

  (80.187.119.126)

  Matai Europos Sajungoj visi kvaili,dalina tuos pinigus veltui.Musu prezidentes zodziais,bereikalingai issvaistyti pinigai.Tuo viskas ir pasakyta!

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Taigi ko gero, ir rinkimus laimėjo remiama Masiulio kariaunos kuri buvo šeriama MG boltic pinigais, taigi ir visas prezidentavimas nelegalus.

 • kur buvo

  (188.69.194.44)

  reikalus tvarkesi per masiuli su mg boltiku,netikejau ir netikiu nei vienu zodziu,vienas kalejima turejo nelegalu ,dabar mes mokesim uz neteisetai laikyta zmogu o gal ir dar atsiras,jokios jie atsakomybes neturi ,tik pliurpia ir tusti zodziai,juk viskas ir prie jos vyko ir vyksta ko tyli apie auksinius saukstus ,kur tyrymas ir ne tik apie juospasibaisetina ,kas vyksta lietuvelej o dar klausia ko zmones is jos bega

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Tai tusčios populistinės jos kalbos siekiant pasikelti prarastus reitingus nes nenumato jokių priemonių padėčiai gerinti.

 • A

  (78.58.117.230)

  Kur prezidentė buvo dvi kadencijas?

 • Tam joo

  (188.69.213.167)

  vėl kasiako prisirukes ponas kliedi

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Nei vieno gero žodžio apie Lanzbyyrgio vagis, visuotinai pripažintą blogį.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas dirba ūkyje?
Orai