Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Mokslas
Nelikus dviejų bandymų stočių, darbai bus tęsiami kitur

Akademija. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) struktūroje numatyti pokyčiai - Upytės bandymų stotis (Panevėžio r.) bus prijungta prie Žemdirbystės instituto, o Elmininkų bandymų stotis (Anykščių r.) likviduojama - bulvių bandymai bus tęsiami Vokės filiale ir Žemdirbystės institute.

Pasak LAMMC vadovo prof. Zenono Dabkevičiaus, atėjo laikas peržiūrėti savo struktūrą ir optimizuoti funkcijas. Jis priminė, kad LAMMC priklauso Švietimo ir mokslo ministerijai, todėl didžiausias mokslo darbuotojų rūpestis yra mokslinių straipsnių, kurie publikuojami tarptautiniuose citavimo indeksą turinčiuose leidiniuose, rašymas, taip pat dalyvavimas tarptautiniuose moksliniuose projektuose.

Bioversija 2024 04 15 m7

„Permainos reikalingos tam, kad Lietuvos agrarinių ir miškų centras, jo institutai, filialai ir bandymų stotys dirbtų efektyviai", - sako LAMMC direktorius prof. Zenonas Dabkevičius

„Pokyčių pilname politiniame kontekste ir mes savo organizacijos viduje peržiūrime, kaip reikėtų optimizuoti veiklą. Kadangi linų Lietuva faktiškai nebeaugina, natūralu, kad mažiau tyrimų reikia atlikti su linais ir kitais pluoštiniais augalais. Todėl Upytės bandymų stotis, kuri kaip tik dirbo linininkystės srityje, prijungiama prie Žemdirbystės instituto. Jos, kaip atskiro vieneto nebeliks, o mokslininkams pasiūlyta važinėti dirbti į Žemdirbystės institutą", - paaiškino Z. Dabkevičius.

Elmininkų bandymų stoties visai nelieka. Elmininkai žemdirbiams pirmiausia asocijuodavosi su įvairiais bulvių auginimo technologijų tyrinėjimais. „Bulvininkystės plėtra mūsų šalyje nėra labai didelė, tad visus reikalingus tyrimus pajėgs atlikti Vokės filialo ir Žemdirbystės instituto mokslo darbuotojai", - patikino LAMMC vadovas.

Upytės bandymų stoties mokslo darbuotoja Zofija Jankauskienė, ne vienos pluoštinių linų veislės autorė - viena iš tų mokslo darbuotojų, kuriuos tiesiogiai palies reorganizacija

Z. Dabkevičiaus manymu, kai kolektyve lieka vos du mokslininkai, pasidaro nelengva dirbti. Mažose bandymų stotyse sunku suformuoti kolektyvą, rasti norinčių dirbti doktorantų, finansiškai brangu organizuoti visą administracinį darbą. Mokslo darbuotojams įsiliejus į didesnį kolektyvą, atsiranda daugiau galimybių ir moksliniams tyrimams, ir įvairiems bendriems projektams. Tikimasi, kad permainos nebus skausmingos nei mokslininkų karjerai, nei mokslinių tyrimų tęstinumui.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos