Gyvenimas toks...
Dauguma NŽT gaunamų skundų – nepagrįsti
2018-07-12

Vilnius. Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) direktorius Laimonas Čiakas teigia, kad šių metų pirmą pusmetį 86 proc. visų centriniame tarnybos padalinyje gautų skundų buvo nepagrįsti.

Anot jo, tai reiškia, kad išsamiai išnagrinėjus skundo esmę ir pateiktas aplinkybes, nustatoma, jog teritorinis skyrius priėmė teisingą sprendimą ar atliko teisingus veiksmus.

„Pagrįsti ar iš dalies pagrįsti skundai sudarė tik nedidelę dalį – 14 proc. (197), o įvairių visuomenei naudingų ir palankių sprendimų priimta tūkstančiai. Pavyzdžiui, NŽT teritoriniuose padaliniuose per pirmą šių metų pusmetį buvo parengta apie 270 tūkstančių įvairių administracinių aktų ir dokumentų (leidimų, sutikimų, sprendimų dėl nuosavybės teisių atkūrimo, pardavimo, nuomos kadastro duomenų nustatymo), o gauti skundai sudarė tik 0,5 proc. visų administruotų dokumentų“, – teigia L. Čiakas.

Tuo tarpu išanalizavus NŽT centriniame padalinyje gautų pagrįstų skundų turinį ir pobūdį bei siekiant gerinti administracinių paslaugų kokybę, atliktas teritorinių skyrių ir jų atliekamų funkcijų rizikos vertinimas.

Atsižvelgiant į rezultatus, parengtas planinių patikrinimų planas, kurio metu vertinamas NŽT teritorinių skyrių priimtų sprendimų teisėtumas, šalinami nustatyti pažeidimai (panaikinami ar keičiami sprendimai, taikoma tarnybinė atsakomybė) ir vykdoma prevencija.

NŽT teigia, kad sustiprinus teritorinių skyrių kontrolę bei daugiau dėmesio skyrus korupcijos apraiškų prevencijai, centriniame padalinyje gaunamų skundų skaičius mažėja.

NŽT, MŪ inf.

Kartu

(9)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • A

  (78.58.117.230)

  Būtent, kad aš nurodžiau savo vardą ir pavardę, tel. numerį ir elektroninį paštą. Gavau tik atsakymus į el. paštą, kad kadangi nepasirašyta el. parašu, todėl skundai nebus tiriami. Tačiau NŽT tinklapyje net nėra galimybės pasirašyti el. parašu. Taip gi valdininkams paprasčiau, gali tiesiog meluoti, kad skundai nepagrįsti, nors tirti niekas net nebandė. NMA laukus pradėjo tikrinti dar nepasibaigus deklaravimo laikotarpiui, tai yra birželio 6 dieną. Kai paklausiau kodėl, atsakė kad planinis tikrinimas, buvo debesuota diena ir palydovai nerodė, todėl atvyko tiesiai į laukus. Šiuo atveju tiesiog neįtikėtinas operatyvumas...

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Būtina pasirašyti todėl, kad NMA tuo pačiu važiavimu patikrintų ar ir pas skundo autorių nėra pažeidimų. Valstybės lėšas būtina taupyti.

 • A

  (78.58.117.230)

  Melagis todėl, kad teigia jog skundai nepagrįsti. NŽT tinklapyje yra pasitikėjimo linija, šiemet rašiau keletą kartų beje neanonimiškai, o prisistatydamas. Niekas nesiteikė pasidomėti konkrečiais faktais. Kiekvieną kartą buvo formaliai atsirašoma elektroniniu paštu, kad pasirašykite elektroniniu parašu ir panašiai. Labai paprasta pasislėpti už formalumų ir teigti, kad skundai nepagrįsti net jų nenagrinėjus. Iš viso, kam tokia pasitikėjimo linija?

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Tai ką turiu rašyti ? Vagys ne čia. Jie tik vykdo tai kas įsakyta. Nors seniai teko susidurti, nagrinėjant taip pat nepagrįstą skundą bet absoliučiai jokių pretenzijų nei aš jiems nei jie man neturi.

 • Zero

  (78.57.142.137)

  Tai ko nutilo Joo? Giesmė užšalo?

 • Redakcija

  (88.119.49.126)

  Primename, kad atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams. Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • Laimonas Č.

  (195.182.79.18)

  Klausimas skaitytojui A.(78.58.117.230) Gal galėtumėte patikslinti, ką tiksliai esu sumelavęs ir kokį/kieno mundurą skalbiu?

 • To A

  (78.58.239.178)

  O ko jam skalbti. Tik atėjęs. Ir iš kitos tarnybos.

 • A

  (78.58.117.230)

  Melagis, puikiai žinantis kaip išsiskalbti mundurą...

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kuri problema Jums didžiausia?
Orai