Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 m1
Gyvenimas toks...
Augančioje asociacijoje diskusijų vis daugiau

Kaunas. Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos (LMGAGA) nariams prireikė daugiau kaip 8 įtemptų darbo valandų, kad visuotiniame susirinkime aptartų visus numatytus klausimus.

LMGAGA - turbūt sparčiausiai auganti asociacija šalyje, kurios nariais yra ir labai stiprių, žinomų verslininkų, ir patyrusių ūkininkų, kurie žino, ko nori iš mėsinės galvijininkystės ir iš asociacijos. Jų susirinkimuose niekada netrūksta aistrų, aštrių pasisakymų. Pernai pasikeitus LMGAGA Tarybai, o šiemet - ir administracijos vadovui, ginčų tik padaugėjo, juolab, kad visuotiniame susirinkime buvo sprendžiami svarbūs nario mokesčio ir įstatų keitimo klausimai.

Bioversija 2024 04 15 m7

LMGAGA visuotiniame susirinkime dalyvavo maždaug penktadalis asociacijos narių

Kai kurie mėsinių galvijų augintojai, pernelyg nesiveliantys į diskusijas, o tyliai dirbantys savo darbą, pakraipo galvas, bet tokius procesus asociacijoje vertina ramiai - tai demokratijos išraiška, išsakyti savo nuomonę gali kiekvienas. O ir laikai, kai visi vienodai kelia rankas, nesvarbu, už ką balsuojama, seniai pasibaigė. Tai tik rodo, kad mėsinių galvijų augintojams ne tas pats, kas vyksta asociacijoje. Tik dėl veislininkystės - viso sektoriaus pagrindo - svarbos sutaria visi.

LMGAGA prezidento Vyganto Šližio ataskaita už praėjusius metus patvirtinta tik dviejų balsų persvara - iš 106 užsiregistravusių „už" balsavo 56. Regis, tam įtakos turėjo ne tik LMGAGA narių Gintauto Migonio, Nikolajaus Dubnikovo išsakyta kritika asociacijai, bet ir buvusios direktorės Vilmos Živatkauskienės atviras pareiškimas dėl Tarybos veiklos ir atskleistų tikrųjų, jos manymu, priežasčių, dėl kurių turėjo pasitraukti iš pareigų. Pasisakyti ji nusprendė dėl to, kad susirinkimo išvakarėse prasidėjo puolimas elektroninėje erdvėje prieš asociacijos narius, kurie teigiamai atsiliepė apie jos darbą.

Asociacijos prezidento Vyganto Šližio ataskaita už praėjusius metus patvirtinta minimalia balsų persvara

LMGAGA Tarybos posėdis, kuriame buvo keliamas V. Živatkauskienės tinkamumo eiti direktorės pareigas klausimas vyko lapkričio pabaigoje. Direktorė į šį posėdį nebuvo kviečiama. „Negi tai yra normalus ir teisingas procesas? Visiems suprantama, kad derėtų išklausyti visas puses ir argumentus. Manau, kad aš, kaip administracijos vadovė ir LMGAGA narė, turėjau teisę susipažinti su pristatomais savo darbo rezultatais, apie kuriuos posėdžio metu net kalbėti negalėjau ir buvau apkaltinta už akių, vienu sakiniu protokole nubraukus visas mano 2 metų pastangas ir atliktus darbus. Negana to, sprendimo taip pat negavau iš karto, kad galėčiau kokiu nors būdu apginti savo teises, duoti paaiškinimus ir priimti bendrus sprendimus, kaip keisti situaciją. Tarybos (o tiksliau vienos narės - viceprezidentės Lauros Mišeikienės) pasirinktas kelias pašalinti mane, kaip nepalankų vadovą, visiškai nepanašus į teisėtą procesą", - kalbėjo V. Živatkauskienė. Ji sakė turinti pagrindo manyti, kad viceprezidentė tendencingai pristatė jos nedarbą, nes pokalbio su V. Šližiu metu nebuvo atrasta nė vieno teigiamo direktorės darbo. „Dėl to ypač keista, nes metinėje ataskaitoje jau reiškiama padėka man už darbą organizuojant 2017 m. parodą", - stebėjosi LMGAGA narė.

Buvusi asociacijos direktorė Vilma Živatkauskienė atskleidė jos pasitraukimo iš pareigų detales

L. Mišeikienė jautėsi kiek nustebusi dėl tokio pareiškimo, bet pripažino, kad yra reikli: „Taip, esu labai reikli - tiek sau, tiek aplinkiniams." V. Šližys teigė nenorįs daugiau eskaluoti šios temos, tik užsiminė, kad dėl direktorės visi Tarybos nariai balsavo vienbalsiai.

Daug diskutuota dėl LMGAGA Tarybos pasiūlyto mokesčių projekto - siūlyta keisti stojamojo ir nario mokesčių dydžius, taip pat mokestį už išduotą kilmės pažymėjimą. Taryba siūlė diferencijuoti mokesčius fiziniams ir juridiniams asmenims, tikriesiems ir asocijuotiems nariams. Pagal Tarybos siūlymą mokestis būtų labiausiai padidėjęs po kelis galvijus laikantiems ūkiams. Buvo ginčijamasi, ar asociacija nepraras narių, ar mokėti daugiau mažam ūkiui yra sąžininga, o laikinai asociacijos direktoriaus pareigas einantis Mindaugas Kinderis atrėmė, kad didieji daugiau pinigų sumoka už paslaugas (kilmės pažymėjimų išdavimą). V. Šližys teigė pasigendąs konstruktyvių pasiūlymų, nes „vyksta vien tik neigimas to, kas siūloma". Galų gale buvo balsuojama, ar apskritai reikia keisti mokesčius, ar palikti galioti senąją tvarką. Nutarta, kad mokesčius keisti reikia. Nubalsuota už vienodus mokesčius visiems asociacijos nariams.

Nelengviau patvirtinti ir įstatų pakeitimai. Įsibėgėjus diskusijoms ir tik pasigirdus minčiai, kad jeigu jau taip nepasitikime pačių išrinkta Taryba ir jos pasiūlymais, tai gal tuomet renkame naują, buvo gana vieningai pritarta įstatų pakeitimams. Tarp didesnių naujovių - tikrųjų ir asocijuotų narių įteisinimas. Tikraisiais nariais gali būti tik mėsinius galvijus auginantys asmenys, jie turi balsavimo teisę. Asocijuotais - tie, kurie ketina veisti mėsinius galvijus arba yra susiję su mėsinės gyvulininkystės ar veislininkystės sektoriumi, bet jiems nesuteikiama balsavimo teisė.

Balsavimas įvairiais klausimais rodė, kad vienybės asociacijoje nėra

Naujuose įstatuose griežčiau reglamentuojama ir pašalinimo iš asociacijos tvarka. Nauja tai, kad narys gali būti pašalintas, jeigu pažeidžia etikos kodeksą arba kenkia asociacijos reputacijai.

Be ginčų buvo patvirtintas naujasis LMGAGA Tarybos narys - Gintaris Petrėnas (Zarasų r.), užėmęs likusią laisvą Tarybos nario vietą, kai iš jos pasitraukė Vidmantas Buivydas.

Galima sakyti, kad LMGAGA Tarybai pavyko apginti savo pozicijas. Tačiau ramaus gyvenimo tai nežada - augančioje ir stiprėjančioje organizacijoje stiprėja ir opozicija. Mėsinių galvijų augintojams belieka tikėtis, kad visi demokratiniai procesai asociacijoje išeis tik į gera ir pasitvirtins žinomas posakis - ginčuose gimsta tiesa.

LMGAGA šiuo metu vienija per 500 narių ir kasmet auga tiek narių, tiek laikomų mėsinių galvijų skaičiumi.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
    Visos apklausos