BŽŪP
Ministras tikisi didesnių išmokų
2018-05-16

Vilnius. Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys tiki, jog derybose su kitomis Europos Sąjungos (ES) šalimis pavyks pasiekti didesnes tiesiogines išmokas Lietuvos žemdirbiams nei siūlo Europos Komisija (EK).

„Aš manau, kad šansų pagerinti situaciją yra. Tai yra pradiniai pasiūlymai, kurie, kiek žinau, nėra oficialūs. Jie mūsų netenkina ir tai dar labiau suteikia ambicijų deryboms, geriau ir intensyviau ruošiantis Europos Komisijai pateikti pasiūlymų, kurių būtų sunku atsisakyti, kalbant apie pridėtinę vertę, kurią galėtume sukurti, jei tos išmokos būtų vienodesnės“, – BNS sakė G. Surplys.

EK siūlo per artimiausią dešimtmetį padidinti tiesiogines išmokas Lietuvos ūkininkams nuo 60 iki 80 proc. Europos Sąjungos (ES) vidurkio.

Anot G. Surplio, Lietuva turi gauti vienodesnes tiesiogines išmokas. „Iš principo tas pasiūlymas mums yra per vėlai. Mes negalime dar 10 metų laukti, prarasti dar vieną finansinį Europos Sąjungos laikotarpį, konkuruodami nelygiomis sąlygomis su senųjų ES šalių žemdirbiais. (...) Labai tikiu, kad nuo to pradinio pasiūlymo, kurį sužinosime birželio pradžioje, dar gerokai pagerinsime savo situaciją“, – tvirtino G. Surplys.

Jo teigimu, Lietuva turėtų siūlyti kaip geriau panaudoti tiesiogines išmokas. „Ta metodika, kaip skaičiuojamos išmokos yra sudėtinga, bet turime idėjų, kad į Briuselį reikia važiuoti ne tik su prašymu išlyginti situaciją, bet su pasiūlymais, kaip galėtume tas sulygintas išmokas tikslingiau panaudoti, kad sukurtume didesnę pridėtinę vertę žemės ūkyje“, – sakė naujasis žemės ūkio ministras.

Žemės ūkio ministerijos skaičiavimais, baigiantis dabartiniam daugiamečiam biudžetui, 2020 metais tiesioginės išmokos už hektarą dirbamos žemės Lietuvoje vidutiniškai sieks 187 eurus – 72 proc. ES vidurkio (260 eurų).

Lietuva žemės ūkiui ir kaimo plėtrai iš 2014–2020 metų ES biudžeto turėtų gauti 5,070 mlrd. eurų, iš kurių 3,394 mlrd. eurų skirta tiesioginėms išmokoms. 2007–2013 metais žemės ūkiui gauta 3,869 mlrd. eurų, iš kurių 2,049 mlrd. eurų buvo tiesioginės išmokos.

Daugiau šia tema skaitykite:

BŽŪP biudžetas: derybos nebus lengvos

Baltijos šalims pažadėtos didesnės išmokos

ES žemės ūkio ir sanglaudos politikai mažiau lėšų

BNS, MŪ inf.

(7)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • A

  (78.58.117.230)

  Įdomu, ar naujasis ministras planuoja lankyti žemdirbius rajonuose? O galėtų betarpiškai susipažinti su žemdirbiais ir jų problemomis...

 • Tikrove

  (85.232.158.6)

  Grobikų esančių valdžioje atsibodusi ir nuvalkiota frazė- kalti visur ir visada sofa. Smulkus ūkis jiems tik trukdo, dar ir išmokų nori. Kai gali sau visas pasiimti ir dar esant valdžioje prisiimti sau palankius įstatymus. Jau atėjo laikas vėl žemės reformai..

 • A

  (78.58.117.230)

  Baikit Jūs su tais "sofininkais". Savininkas kaip nori, taip elgiasi su savo žeme. Nuomininkus galime pravardžiuoti "bernais", samdiniais ar kas tik ant seilės. Daugelyje šalių, kad ir toje pačioje Lenkijoje nuoma nepopuliari, visi dirba savo žemę, tik pas mus Lietuvoje patys gobšiausi važinėja po keliasdešimt kilometrų "bernauti" ant svetimos žemės.

 • Jonas

  (188.69.215.125)

  Padidins išmokas, - geriau gyvens deklaruojantis nuosavą žemę, bet ne ją prižiūrintis. Sofkininkai suklestės prie tokių sąlygu. Reik apkarpyt stambiem išmokas, bet kartu eliminūuot ir sofkinius. Jų apstu kiekvienam kaime ir mieste.

 • Tikrove

  (78.61.173.165)

  Iki 30 ha ES leidžia dvigubinti išmokas, bet didieji esantys valdžioje, tai blokuoja. Nes padidinus mažiesiems, jų yra daug, tada labai mažėja išmokos turinčius tūkstančius hektarų, kurie yra valdžioje.. Pinigų yra, bet jeis didieji nenori dalintis.

 • A

  (78.58.117.230)

  Jei virš 500 ha išmokos būtų nemokamos, išmokos tapų kitiems didesnės iš tų pačių pinigų

 • Sigutis

  (188.69.212.63)

  Aukštos tuščios frazės iš gražiai kalbančio lūpų- ne be reikalo prezidentės kalbų rašytojas.... "ministras tikisi" - Tikisi žemdirbiai- ministras privalo dirbti ,kad jos būtų didesnės. Po metų sakys, nosį nukabinęs - " briuselis neleido daugiau mokėti...." Ne miestiečiui suprasti žemdirbių lūkesčius...

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas dirba ūkyje?
Orai