BŽŪP
Briuselyje - Lietuvos, Latvijos ir Estijos žemdirbių piketas
2011-10-12

Briuselis/Vilnius, spalio 12 d. Lietuvos, Latvijos ir Estijos žemdirbiai - apie 100 žmonių, trečiadienį Briuselyje surengė piketą dėl naujos Europos Sąjungos (ES) finansinės perspektyvos 2014-2020 metams.

Pikete dalyvavo apie 50 Lietuvos atstovų, apytiksliai dar tiek pat - iš Latvijos ir Estijos. Piketo dalyviai sakė, jog planuoja perduoti Europos Komisijos (EK) prezidentui Jose Manueliui Barrosui (Žozė Manueliui Barozui) peticiją, kurios pagrindinis reikalavimas - tiesioginės žemės ūkio išmokos turi būti vienodos visose šalyse.

„Nutekėjo informacija, kad tiesioginės išmokos per metus didės 4 eurais už hektarą, tai net mažiau negu infliacija", - teigė ŽŪR vicepirmininkas Bronius Markauskas.

Europos Komisijos (EK) pateiktame 2014-2020 metų ES biudžeto projekte numatoma, kad išmokos Lietuvos ūkininkams didės vidutiniškai trečdaliu per visą laikotarpį - jos palaipsniui augs nuo 459 litų iki 614,6 lito už hektarą. Išmokos bus skiriamos tik realiai žemę dirbantiems ūkininkams, be to, jiems bus taikomi griežtesni aplinkos apsaugos reikalavimai.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kodėl 2018 m. Jums nuostolingi?
Orai