Baltijos šalių žemės ūkio ministrai ir nevyriausybinių organizacijų lyderiai pasirašė deklaraciją
2012-01-24

Berlynas, sausio 24 d. Susitikę Vokietijoje Lietuvos, Latvijos ir Estijos žemės ūkio ministrai ir nevyriausybinių organizacijų lyderiai pasirašė bendrą deklaraciją „Dėl lygios, teisingos ir sąžiningos Bendrosios žemės ūkio politikos visoms Europos Sąjungos valstybėms".

Šioje deklaracijoje, be kita ko, teigiama, kad istoriniai referenciniai laikotarpiai, naudojami 2003 m. BŽŪP reformos procese, nustatyti tiesioginės paramos lygiui dabartiniu laikotarpiu yra praradę pagrįstumą. Daugiau nebegalima pateisinti egzistuojančių didelių skirtumų, iki 5 kartų, kurie gyvuoja tarp ES šalių narių ir kelia pavojų, kad Baltijos šalių ūkininkai nepajėgs konkuruoti su kitų ES šalių ūkininkais.

Tokia padėtis apsunkina ūkininkų siekį pasinaudoti lygiomis galimybėmis bendrojoje ES rinkoje. Net atsižvelgiant į kiekvienos Baltijos šalies visuminį kaimo plėtros ir tiesioginių išmokų voką, susumavus visas šias išmokas ir padalijus ją iš atitinkamo žemės ūkio ploto, kiekviena Baltijos šalis vis dar gauna žemiausią ES finansavimo už hektarą sumą. Nepaisant to, jos ir toliau privalo paklusti tiems patiems ES teisės reikalavimams, kaip ir kitos ES šalys narės, nors paramos lygiai tarp ES šalių esmingai skiriasi.

Baltijos šalių atstovai deklaracijoje reikalauja, kad pradedant nuo pačios pirmosios naujojo daugiamečio finansavimo laikotarpio pradžios, būtų ne tik tęsiamas esminis žemės ūkio sektoriaus rinkos orientacijos gerinimas, bet ir būtų užtikrintas tikrai teisingas, sąžiningas ir nešališkas traktavimas visoje ES rinkoje, kad ūkininkai galėtų lanksčiau reaguoti į rinkos signalus.

Visas deklaracijos „Dėl lygios, teisingos ir sąžiningos Bendrosios žemės ūkio politikos visoms Europos Sąjungos valstybėms" tekstas

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks Jūsų pomėgis laisvalaikiu?
Orai